Facebook Google+ Twitter

LOT do poprawki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 22:49

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawił sześciopunktowy program naprawczy firmy.

Zakłada on, że do końca 2010 roku firma stanie się rentowna i dostosowana do warunków rynkowych. Optymalizacja siatki połączeń lotniczych ma pozwolić na zaoszczędzenie 160 milionów złotych. Planowany wzrost sprzedaży zwiększy przychody o 150 milionów złotych.

LOT zakłada także 250 - milionową redukcję kosztów własnych - w tym 150 milionów oszczędności już w przyszłym roku.

Prezes spółki Dariusz Nowak zapewnia, że nie stawia sobie za cel redukcję zatrudnienia. Dodaje, że decyzje o ewentualnych zwolnieniach zostaną podjęte po dokładnym przygotowaniu, zapewnieniu motywacji dla pracowników i zapewnieniu ku temu odpowiedniej infrastruktury. Plan naprawy zakłada także reorganizację całej grupy kapitałowej.

Koszty restrukturyzacji szacowane są na 70 milionów złotych. Według zarządu, naprawa firmy zmniejszy jej straty już w tym roku o 20 milionów złotych.

Według prognoz, straty firmy w tym roku, mogą sięgnąć 275 milionów złotych. Zarząd tłumaczy je między innymi wysokimi cenami paliw na rynkach światowych i złą koniunkturą w branży lotniczej.
Wprowadzenie programu naprawczego opóźni wejście spółki na giełdę. Plan został zaakceptowany przez radę nadzorczą spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.