Facebook Google+ Twitter

LOT ma nowego prezesa. Ponownie został nim Sebastian Mikosz

Rada Nadzorcza PLL LOT wybrała Sebastiana Mikosza na nowego prezesa spółki. Konkurs na nowego szefa ogłoszono po grudniowym odwołaniu Marcina Piróga.

Sebastian Mikosz fotel prezesa objął ponownie. / Fot. kpalion, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:LOT_009.jpg Konkurs na nowego prezesa został ogłoszony w grudniu 2012 roku, po tym jak ze stanowiska odwołano Marcina Piróga. Wzięło w nim udział 27 osób.

"To wielki zaszczyt i przyjemność, ale równie duża odpowiedzialność. Cieszę się, że rada nadzorcza, ale także wielu pracowników spółki obdarzyło mnie zaufaniem" - powiedział po wyborze nowy prezes LOT-u. Zaznaczył, że najbliższe dni przeznaczy na zapoznanie się z sytuacją spółki, a w najbliższym czasie przedstawi swoje plany odnośnie PLL LOT.

"Rada Nadzorcza podjęła odpowiedzialną decyzję. LOT czekał na menedżera, który jest gotowy podejmować trudne decyzje i konsekwentnie je realizować" - ocenił wybór nowego prezesa, minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Jak podaje TVN24.pl, jeszcze dziś minister ma spotkać się z Mikoszem.

Sebastian Mikosz fotel prezesa objął ponownie. Szefował spółce w latach 2009-10. Odszedł, gdyż nie mógł się porozumieć z Ministerstwem Skarbu Państwa w sprawie dalszych kroków restrukturyzacyjnych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję ,że politycy nie będą się wtrącali w plan restrukturyzacji . Na giełdzie mówiono ,że to bardzo dobry menadżer .Podobno najbardziej " krzywią " się związki zawodowe działające w LOT .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.