Facebook Google+ Twitter

LOT nie będzie strajkować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-26 19:15

Rzecznik Polskich Linii Lotniczych Jacek Balcer wyklucza możliwość strajku w LOT. W ostatnich tygodniach doszło do protestów załogi między innymi linii British Airways. Rodzi to obawy, że Polsce grozi podobny scenariusz.

Ministerstwo Skarbu, które przygotowuje prywatyzację LOT-u, apeluje do spółki o odpowiedzialność i wykluczenie działań utrudniających funkcjonowanie firmy.

Rzecznik LOT-u Jacek Balcer powiedział, że pasażerowie nie muszą się obawiać, bowiem zarząd przeprowadza restrukturyzację przy konsultacjach z załogą. - Zatem dialog ze związkowcami jest prowadzony i strajki nam nie grożą - zapewnia Balcer. Polskie Linie Lotnicze prowadzą działania, które mają wyprowadzić firmę z kryzysu. Należą do nich między innymi zmierzający do końca program redukcji zatrudnienia oraz wymiana maszyn na bardziej nowoczesne.
Rzecznik LOT-u uspokaja, że strajk nie leży w interesie związkowców. Oznacza bowiem ryzyko strat finansowych.

Zdaniem eksperta do spraw rynku lotniczego Adriana Furgalskiego ryzyko strajku jednak istnieje. Załoga może bowiem nie zaakceptować zmiany warunków finansowych na mniej korzystne. Ekspert podkreśla jednak, LOT ze względów finansowych nie może sobie pozwolić nawet na jeden dzień przestoju.

Ministerstwo Skarbu, które przygotowuje prywatyzację LOT-u nie zamierza się mieszać w sytuację wewnętrzną spółki, ale chce dobrze przygotować się do sprzedaży. Jak powiedział rzecznik ministerstwa Maciej Wewiór resort apeluje do załogi i zarządu o odpowiedzialność w prowadzeniu rozmów restrukturyzacyjnych.

Ministerstwo Skarbu ma sześciu inwestorów chętnych do kupna LOT-u, czterech branżowych i dwóch finansowych. Resort skarbu stawia spółce warunki - firma musi się restrukturyzować. Polskie Linie Lotnicze odpowiadają, że prowadzą działania, które mają wyprowadzić LOT na prostą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.