Facebook Google+ Twitter

LOT obniża loty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-21 18:07

W Polskich Liniach Lotniczych może wkrótce stracić pracę prawie 1000 osób. Związki zawodowe działające w spółce twierdzą, że dostały od zarządu plany restrukturyzacji, z których wynika, że zwolnionych ma być co najmniej 900 osób.

Elwira Niemiec, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Pokładowych twierdzi, że dotychczas była mowa o redukcji zatrudnienia o połowę mniejszej. W rozmowie z IAR nie wykluczyła przeprowadzenia strajku, jeśli nie dojdzie do porozumienia zarządu ze związkami. Jej zdaniem, po tak dużych zwolnieniach spółka nie mogła by normalnie funkcjonować.

Jutro wszystkie związki zawodowe działające z PLL LOT będą się starały wypracować wspólne stanowisko w sprawie redukcji kosztów w spółce. Zostanie ono przedstawione zarządowi jako alternatywa dla zwolnień.

Rzecznik PLL LOT-u Andrzej Kozłowski w rozmowie z IAR tłumaczy, że restrukturyzacja zatrudnienia jest w spółce potrzebna, aby przetrwała na rynku. Nie chciał jednak zdradzić ile ostatecznie osób straci pracę. Zaznaczył, że na razie ta sprawa pozostaje otwarta.

W PLL LOT zatrudnionych jest około 3,5 tysiąca osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.