Facebook Google+ Twitter

LOT odmówił przewozu sprzętu paraolimpijczykom

Czarne chmury gromadzą się nad nasza reprezentacja paraolimpijską. Po zamieszaniu związanym ze strojami kadry na paraolimpiadę, teraz pojawia się problem transportu.

O ile sprawa ze strojami nie była z winy Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, ani firm dostarczających olimpijską kolekcje strojów, to jednak wzbudziła spore medialne zamieszanie. Teraz nasza paraolimpijska kadra ma nowy problem. 29 sierpnia 101 sportowców ma rozpocząć w Londynie rywalizację na igrzyskach, lecz występ niektórych stoi pod poważnym znakiem zapytania. Powód okazuje się bardzo prozaiczny.

Polskie Linie Lotnicze LOT odmówiły kadrze transportu wózków inwalidzkich i sportowych, co w praktyce oznacza brak możliwości startu w zawodach dla wielu sportowców. Warto dodać, że transport kadry jest opłacony, a ponadto Polski Komitet Paraolimpijski gotowy jest zapłacić za dodatkowy rejs LOT-u ze sprzętem zawodników.

Jednak jak twierdzi LOT, przepisy zabraniają rejsów z bagażem pasażerów, których nie ma na pokładzie. Ten kuriozalny przepis może okazać się barierą nie do przejścia i sportowcy mogą przegrać rywalizację nie z rywalem na sportowej arenie, lecz z wewnętrznymi przepisami. Chyba że LOT... poleci po rozum do głowy i znajdzie wyjście z tej sytuacji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Tomasz
  • Tomasz
  • 06.09.2012 20:30

Szkoda Słów na to teraz jest im głupio może , nie mam slow na LOT szkoda ze ich nikt przez tydzień nie olał może jak by kasa im nie wpłynęła to prezes by na wypłatę nie miał

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co za problem przewieźć połowę paraolimpijczyków i ich wózki, a drugą połowę następnym lotem??? :))Wilk syty i owca cała!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@dexter: "Polski Komitet Paraolimpijski gotowy jest zapłacić za dodatkowy rejs LOT-u ze sprzętem zawodników." Ja wiem, że są wymogi, przepisy, restrykcje, ale LOT nie zaproponował nic innego tylko ODMÓWIŁ przewozu. A z tego widzę i co słusznie zauważył Grzegorz Wink LOT Cargo ma się całkiem dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń
dexter
  • dexter
  • 20.08.2012 23:09

No bez jaj. Procedury odprawiania bagazu rejestrowanego w liniach lotniczych nie sa kuriozalne lecz spowodowane wymogami bezpieczenstwa pasazerow. Podpowiedz dlaczego tak jest: slynna katastrofa lotnicza w Lockerbie. LOT nic tu nie zawalil, bo jest wiele innych sposobow wyslania wozkow inwalidzkich samolotem. Jak ktos tu dal ciala, to tylko organizatorzy wyjazdu zawodnikow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A taka opcja jak LOT Cargo już nie działa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepis o braku możliwości przewożenia bagażu bez pasażera najlepiej skomentował pan Wojnowski. Jak LOT zawali, to przepis nie obowiązuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 20.08.2012 15:30

Raz na 4 lata Minister Sportu dogadał by sprawę z MON i chłopaki zawieźliby klamoty olimpijczyków, byłyby to niezłe ćwiczenia. Przecież wożą po kraju organy do przeszczepów znaczy umowa taka jest możliwa. A firmie LOT gratuluję patriotyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Jak twierdzi LOT, przepisy zabraniają rejsów z bagażem pasażerów, których nie ma na pokładzie./

Jednak są wyjątki.
Jak LOT dwukrotnie gubił mi bagaż, to jednak wracał on do mnie, pomimo, że nie było mnie na pokładzie.

Chociaż dowiadując się, dokąd poleciał mój bagaż, żałuję, że LOT nie zafundował mi wycieczki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Procedury, standardy, ISO, formalizm - wszystko to bez życzliwości jest niewiele warte...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.