Facebook Google+ Twitter

LOT otrzymał zgodę na przeloty nad Syberią

Jak poinformował rzecznik spółki Leszek Chorzewski, Polskie Linie Lotnicze LOT, otrzymały od rosyjskich władz zgodę na przeloty nad Syberią. Dzięki temu można będzie uruchomić nowe połączenie do Azji.

 / Fot. Nelson Correia, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:020605_Polskie_Linie_Lotnicze_-_Boing_737_-_SP-LKA.jpg Negocjacje z Federacją Rosyjską prowadzone przez Ministerstwo Infrastruktury i Urząd Lotnictwa, zakończyły się sukcesem. O zgodę na przeloty nad Syberią starano się od trzech lat.

Obecnie samoloty polskiego przewoźnika nie latają nad tym terenem. Ostatni lot do Pekinu odbył się w 2008 roku. Zaledwie po kilku miesiącach, połączenie ze względu na wysokie koszty jakie LOT ponosił latając tzw. korytarzem południowym nad Kazachstanem, zostało zawieszone - podaje Tvn24.pl

Jak wyjaśnia rzecznik spółki, uzyskanie takiej zgody to jeden z kluczowych elementów w przygotowaniach do ekspansji w kierunku dalekowschodnim.
"Możliwość lotów nad Syberią pozwoli na przeloty najkrótszym korytarzem powietrznym, co wpłynie m.in. na oszczędność zużywanego paliwa i krótszy czas rejsu"- wyjaśnił Chorzewski.

Przeloty nad Syberią pozwolą na otwarcie nowych połączeń do Azji m.in. do Pekinu i Tokio. Połączenie do stolicy Chin ma zostać uruchomione najpóźniej w czerwcu 2012 roku. Początkowo loty będą obsługiwane przez Boeingi 767, a następnie rozwijane na Boeingach 787 Dreamlinerach, które mają się pojawić we flocie przewoźnika w IV kwartale przyszłego roku.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Li Chao Do
  • Li Chao Do
  • 18.11.2011 13:06

No najwyższy czas, kiedyś za czasów PRL-u do Pekinu były regularne loty. To zupełne nieporozumienie,że LOT nie miał przez lata połączeń ze stolicą Kraju Środka. A co do uwag pana WA to ten korytarz nad północną Syberią jest używany przez lata przez największe europejskie linie lotnicze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby nie było tam jakiś poligonów wojskowych, ćwiczących obronę przeciwlotniczą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.