Facebook Google+ Twitter

Lot plecakiem odrzutowym nad Dubajem? Odważyłbyś się? Zobacz niesamowity film

Kolejne wynalazki znane z filmów s-f stają się rzeczywistością. Teraz nadeszła kolej na plecak odrzutowy, który od dawna działał na wyobraźnię nie tylko fanów filmów, ale też inżynierów i pilotów. Dzięki nim niedawno dokonano pierwszego udanego lotu nad Dubajem.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubePilot Yves Rossy i skoczek spadochronowy Vince Reffat są pierwszymi ludźmi, którzy przemierzali przestworza przy użyciu plecaków odrzutowych własnej konstrukcji. Po wzniesieniu się na odpowiednią wysokość za pomocą helikoptera, następnie wyskoczyli. Ich podróż można podziwiać na nagranym filmie, trzeba przyznać że naprawdę zapiera dech w piersiach.

Według twórcy, kontrolowanie plecaka jest znacznie prostsze niż się wydaje. Obecnie urządzenie pozwala na rozwinięcie prędkości ok. 200 km/h podczas normalnego lotu i ok. 300 przy nurkowaniu. Na razie lot trwa maksymalnie 15 minut, co i tak jest niezłym wynikiem biorąc pod uwagę rozmiary i wagę nieprzekraczającą 50 kg.

To wydarzenie można uznawać za ważny przełom. Mimo, że plecaki odrzutowe jeszcze przez długi czas będą dostępne wyłącznie wybranej garstce szczęściarzy pojawia się nadzieja, że kiedyś staną się równie powszechne jak samochody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.