Facebook Google+ Twitter

LOT rozdaje płyty z muzyką Chopina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 18:50

Z okazji dwusetnych urodzin Fryderyka Chopina pasażerowie klasy biznes samolotów Polskich Linii Lotniczych otrzymują płyty z muzyką wybitnego kompozytora.

To wyjątkowo atrakcyjny zestaw utworów Chopina zebrany na dwóch płytach. Na pierwszym krążku znajdują się utwory w wykonaniu najlepszych światowych muzyków, na drugim- interpretacje włącznie z jazzowymi. Jest to unikalne wydawnictwo, które nie trafi do sprzedaży.

Dziś mija 200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, zaliczanego do czołowych przedstawicieli muzyki epoki romantyzmu.

Obdarzony wielką wrażliwością artystyczną stworzył indywidualny styl łączący narodowe i ludowe tradycje muzyki polskiej z ideami muzyki romantycznej.

Fryderyk Chopin zmarł 17 października 1849 roku, po wieloletniej walce z gruźlicą. Został pochowany na paryskim cmentarzu Pere-Lachaise. Zgodnie z ostatnią wolą kompozytora, urnę z jego sercem przewieziono do Polski. Została umieszczona w warszawskim kościele Świętego Krzyża.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.