Facebook Google+ Twitter

LOT się zmienia. Płatne posiłki, aplikacje na smartfony, Dreamlinery na długich dystansach

Polskie Linie Lotnicze LOT od 1 sierpnia wprowadziły wiele zmian. Największe kontrowersje budzą płatne posiłki, ale przewoźnik zaproponuje też rozwiązania, które ucieszą pasażerów.

 / Fot. PLL LOTPolskie Linie Lotnicze LOT z troski o klienta postanowiły wprowadzić zmiany w swojej ofercie. Na lot.com widnieje zapewnienie prezesa PLL LOT Sebastiana Mikosza Walczymy o Was. Wiemy, że nie wszystko jest idealne, ale słuchamy każdego z Was, by się zmieniać. Mamy dobre pomysły.

Co to za pomysły?

Po pierwsze - zmiana menu. Duże kontrowersje wzbudza wprowadzenie opłaty za posiłek dla pasażerów podróżujących klasą ekonomiczną na trasach europejskich. Dotychczas posiłki i napoje były wliczane w cenę biletu. Teraz za darmo dostępne będą tylko woda mineralna i słodka przekąska. Ta zmiana przez wielu postrzegana jest jako element poszukiwania oszczędności przez LOT. Biuro Prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. w rozmowie z Wiadomościami24.pl twierdzi jednak, że "Ten krok nie służy cięciom kosztów, a wypracowaniu zysku." Wprowadzenie opłaty za posiłek, a także bogatsza oferta cateringowa są efektem przygotowania nowego serwisu pokładowego LOT Gourmet.

Według informacji podanej przez PLL LOT, w ramach nowego serwisu "Ceny za posiłki zostały skalkulowane tak, by były dostępne dla każdego. Są znacznie niższe niż na lotniskach czy w innych liniach prowadzących sprzedaż pokładową: cena kanapek to 10 zł, sałatek i wrapów 12 zł. Kawa Starbucks kosztuje 8 zł, piwo 5 zł a wino 10 zł. Warto podkreślić, że posiłki i napoje bezalkoholowe w klasie ekonomicznej i klasie biznes na najbardziej prestiżowych rejsach długodystansowych LOT-u pozostają bezpłatne. Pasażer może wybrać z powiększonej oferty posiłek taki, na jaki ma ochotę w danej chwili. LOT podaje, że od 1 sierpnia na rejsach do 120 minut w menu LOT Gourmet na pasażerów czekają sałatka z makaronem i kurczakiem oraz sałatka grecka, a na rejsach powyżej 120 minut pizza wegetariańska i wrap z kurczakiem. Na rejsach do 90 minut do wyboru będą kanapka z wędliną lub serem i przekąski (batony i inne słodycze oraz chipsy). Na wszystkich rejsach dostępne będą również alkohole oraz szeroki wybór napojów bezalkoholowych.

Skąd zmiana oferty? Biuro Prasowe PLL LOT podaje, że to wynik wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. Poznano je na podstawie badań TNS Polska. - Pierwsze rejsy wykonane w dniu dzisiejszym wskazują, że była to słuszna decyzja. A oferta cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. - stwierdza Biuro Prasowe PLL LOT.

Po drugie, przewoźnik proponuje zmiany modernizacyjne, mające unowocześnić jego funkcjonowanie. Służyć temu ma m.in. dostęp do mobilnej wersji platformy rezerwacyjnej lot.com (od połowy sierpnia) i do aplikacji na telefony oraz tablety (Android i iOS) - od 1 września. Pozwoli on kupować bilety niemal z dowolnego miejsca i w dowolny sposób.

Poza tym, PLL LOT zapowiada unowocześnienie floty. Jak czytamy na lot.com, od 10 sierpnia na siatce połączeń długodystansowych do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu latać będą wyłącznie samoloty Boeing 787 Dreamliner.[

LOT informuje również o wprowadzeniu dodatkowych serwisów, takich jak Taxi&Fly, Limo Service, Meet and Greet, oraz Pre-order i Duty Free, z których będzie można skorzystać w ramach Air Kiosku, czyli sklepu internetowego oferującego pasażerom wiele użytecznych gadżetów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lepiej dopłacić i lecieć Lufthansą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, taniej lata się tylko między Foksal, a Białołęką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.