Facebook Google+ Twitter

Łotewskie linie lotnicze airBaltic znacjonalizowane

Łotewskie linie lotnicze zostały w pełni znacjonalizowane. Rząd wykupił 47,2 proc. udziałów od spółki Baltijas Aviacijas Sistemas.

Łotewskie linie lotnicze zostały w pełni znacjonalizowane. Rząd wykupił 47,2 proc. udziałów od spółki Baltijas Aviacijas Sistemas. / Fot. Juergen Lehle, GNU, http://albspotter.eu Cena wykupu wyniosła ponad 430 tys. dolarów. Decyzja o wykupie udziałów przez rząd jest skutkiem upadku litewskiego banku Snoras i jego łotewskiej spółki zależnej Krajbanka, która była gwarantem udziałów BAS-u. Jak stwierdził łotewski minister transportu, operacja ta miała na celu ochronić interesy państwa i linii lotniczej.

Bertolt Flick, szef BAS-u, zaznaczył, że cena wykupu jest nieproporcjonalnie niska. Jego zdaniem rząd, działając obecnie jako zarządca Krajbanki, zadziałał na szkodę linii i klientów banku - czytamy na portalu Pasażer.com

Zgodnie z przyjętym porozumieniem o dokapitalizowaniu airBaltic, do końca roku, na konto przewoźnika ma zostać przekazane 210 mln dolarów. W jego ramach Flick ustąpił ze stanowiska szefa linii. Teraz BAS ma ustalić czy przejęcie udziałów przez rząd było legalne. Swoje zastrzeżenia zgłaszała także rada miejska Rygi. Jej zdaniem cena wykupu powinna zostać wyliczona z uwzględnieniem wszystkich długów airBaltic i wynieść ok. 95 mln dolarów.

Linie lotnicze AirBaltic powstały w 1995 roku. Przewożą rocznie około 2,5 mln pasażerów.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.