Facebook Google+ Twitter

Lotnictwo Izraela zbombardowało pozycje terrorystów w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-27 14:43

Zginęło co najmniej 155 osób, a ponad dwieście zostało rannych. To wynik przeprowadzonej przez Izrael akcji bombardowania pozycji terrorystów z Hamasu w Strefie Gazy. Według telewizji CNN wśród ofiar jest szef policji z Gazy.

Łącznie izraelskie lotnictwo zaatakowało około 30 celów. Naloty są odwetem za wielotygodniowy ostrzał rakietowy Izraela, prowadzony przez Palestyńczyków. Rzecznik izraelskiej armii powiedział, że ataki są początkiem akcji, zarządzonej przez izraelski gabinet bezpieczeństwa. Bombardowanie Strefy Gazy ma być kontynuowane. Rzecznik dodał, że nie wyznaczono terminu zakończenia operacji, a armia będzie działać zależnie od sytuacji.

W kilku zbombardowanych rejonach, między innymi w gęsto zabudowanym centrum Gazy, unoszą się gęste smugi dymu. Przypuszczalnie większość ofiar to umundurowani bojówkarze, którzy uczestniczyli w uroczystości zakończenia szkolenia w siedzibie palestyńskiej policji. Większość zabitych mieszkała w mieście Gaza.

Prezydent Izraela Simon Peres oświadczył, że nie zamierza ponownie zajmować Strefy Gazy, ale ma do dyspozycji wiele innych środków. Rządząca w Strefie muzułmańska organizacja Hamas wezwała natomiast swoich bojowników do pomszczenia zabitych.

W odpowiedzi na naloty na Izrael spadło kilkanaście rakiet, wystrzelonych przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy. Wskutek ataku zginęła mieszkanka Izraela, a cztery osoby zostały ranne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.