Facebook Google+ Twitter

Lotnisko Chopina już nie będzie zakłócać ciszy nocnej

Władze warszawskiego lotniska chcą od wiosny 2012 roku wprowadzić nowy harmonogram nocnych przylotów i odlotów. Wszystko po to, by zmniejszyć ruch, a w konsekwencji nie zakłócać ciszy nocnej.

 / Fot. Karolczaks, lic. CC 3.0/ wikipediaJak podaje portal tvnwarszawa.pl, Lotnisko Chopina wystąpiło z prośbą do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o rozplanowanie lotów. Pierwszy powód apelu stanowi oczywiście Euro 2012, podczas którego warszawski port lotniczy spodziewa się większej liczby pasażerów. Drugim jest zwiększenie liczby lotów w godzinach nocnych, z czym wiąże się także podniesienie poziomu hałasu, który może stać się uciążliwy dla mieszkańców warszawskich Szczęśliwic czy Ochoty.

Dyrektor zarządzającego lotniskiem Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Michał Marzec dodaje: "Nie mając koordynacji, nie mamy skutecznego narzędzia, które by nam pozwoliło ograniczyć liczbę tych rejsów. Próbujemy namawiać linie lotnicze, by nie latały w nocy. Natomiast nie możemy im tego zabronić, a koordynacja wprowadzi limit nocnych lotów".

Lotnisko próbowało zniechęcić przewoźników do nocnych rejsów chociażby poprzez podwyższenie kosztów obsługi takiego lotu nawet czterokrotnie.

Koordynator lekiem na hałas

Praca koordynatora przez 24 godziny na dobę jest jedynym dobrym rozwiązaniem na utrzymanie pracy lotniska w normach ochrony środowiska. Port lotniczy niekoordynowany nie może nie zezwolić samolotowi na start czy lądowanie. Podczas Euro 2012 mogłoby się na przykład okazać, że na lotnisku stacjonuje po prostu zbyt dużo samolotów. To mogłoby skutkować utrudnieniami dla regularnych lotów, a także (w razie potrzeby) brakiem przejazdu dla samochodów uprzywilejowanych takich jak karetka czy straż.

Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

nielot
  • nielot
  • 19.10.2011 22:54

mieszkanka Włoch niech pamięta że lotnisko na Okęciu jest zapewne dłużej jak ona żyje. W Białymstoku samoloty nie przeszkadzają. można się przeprowadzić. Budują w Warszawie nowe bloki na kierunkach pasa i znajdują chętnych a później grymasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwestią liczb/czasu jest jak coś spadnie!:(
Wtedy dopiero będzie czym koordynować...

Komentarz został ukrytyrozwiń
mieszkanka Włoch
  • mieszkanka Włoch
  • 08.09.2011 13:34

Lotnisko w środku miasta!!!!. Wszystkie stolice odchodza od takiej lokalizacji a Warszawa jak zwykle inaczej, musi rozbudowywać lotnisko prawie w śródmieściu. Przecież mozna przenieść przynajmniej część lotniska do Modlina i juz byłoby lżej dla mieszkańców. Okolice w pobliżu lotniska / Włochy, Ochota/ powinny mieć obniżony czynsz za mieszkanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.