Facebook Google+ Twitter

Lotnisko Okęcie do remontu

Jedno jest pewne. Lotnisko Okęcie wymaga remontu. Trwają jednak dyskusje czy do naprawy zniszczonych pasów startowych konieczne jest wyłączenie lotniska z ruchu na kilka weekendów w szczycie sezonu.

Remont skrzyżowani pasów startowych będzie trudny i niestety będzie musiał potrwać. / Fot. Fot. Mariusz Michalak Skrzyżowanie pasów numer 1 i 3. To punkt, który wymaga remontu. Na głównym pasie co kilkanaście sekund startują lub lądują samoloty. Grunt pod płytą wyraźnie opada, tworząc na skrzyżowaniu charakterystyczną betonową dolinę. Do tej pory samoloty ją pokonują, ale tak dłużej być nie może.

Remont newralgicznego punktu, który planowany jest na wrzesień, wywołał burzę. Na zamknięcie lotniska narzekają zarówno pasażerowie jak i piloci. Zdaniem pana Krzysztof Krawcewicza, pilota z wieloletnim doświadczeniem, na Okęciu należałoby wymienić nawierzchnię na całej, niemal trzykilometrowej długości pasa. Eksperci zgodnie twierdzą, że remont jest konieczny. Problem w tym, że Warszawa nie ma innego alternatywnego lotniska. Oznacza to, że remont będzie trudny i będzie musiał potrwać.Źródło:tvn warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pierwszy lot to zawsze niezapomniane wrażenia. Do dziś pamiętam mój pierwszy (i ostatni jak dotąd) lot do norweskiego Bergen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wyobrażam sobie zamknięcia Okęcia. Ale decyzja zapadła. Zobaczymy jak będzie.
Pawle zastanów się z tym lotem. Pierwszy lot przebiegł bez problemów. Ale powrotny niemal zakończył się katastrofą. Lądowaliśmy awaryjnie we Lwowie. Niewiele brakowało a rozbilibyśmy się o pas startowy. Kolejka w wesołym miasteczku przy tym to pikuś. Jak mówi pewna polska reklama, Pan Pikuś:)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie miałem przyjemności lecieć samolotem, ale mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości ta myśl się ziści:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.