Facebook Google+ Twitter

Lotnisko Okęcie przygotowuje się do przyjęcia kibiców na Euro

Dodatkowe loty nierozkładowe, rozbudowa portu oraz linia kolejowa łącząca lotnisko z centrum miasta. Takimi atutami warszawski port lotniczy stara się pozyskać pasażerów podczas Euro 2012.

Podczas samych mistrzostw zostanie zwiększona liczba punktów odprawy paszportowej i bezpieczeństwa. / Fot. Mariusz MichalakZgłoszono 320 dodatkowych lotów, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Część linii już zapowiedziała, że w czasie trwania mistrzostw, podstawi większe samoloty. "Łącznie z pasażerami korzystającymi z lotniska bez związku z Euro spodziewamy się ruchu na poziomie około 60 tys. osób w ciągu doby. Będzie to ruch rekordowo duży, ale jesteśmy gotowi do jego obsługi - zapewnia w rozmowie z portalem Onet.pl rzecznik portu, Przemysław Przybylski.

Jak wynika z danych UEFA, warszawski port lotniczy jest w stanie obsłużyć około 30 tys. dodatkowych pasażerów w ciągu 10 godzin przed rozpoczęciem oraz 10 godzin po zakończeniu meczu na Stadionie Narodowym.

Czytaj także: Kolejarze przygotowują się na Euro. Sprawdź co planują

Podczas przygotowań do turnieju na stołecznym lotnisku zrealizowano szereg inwestycji. Dokończono budowę przejść łączących lotnisko z samolotami. Zwiększono także liczbę poczekalni z 28 do 45 oraz rękawów pasażerskich z 15 do 23. Wyremontowano jedną z dróg startowych oraz płytę postojową. 1 czerwca ma zostać otwarta linia kolejowa dzięki której dojedziemy z lotniska do centrum stolicy w 20 minut.

Podczas samych mistrzostw zostanie zwiększona liczba punktów odprawy paszportowej i bezpieczeństwa. Na lotnisku mają pojawić się wolontariusze, którzy będą służyli informacjami i pomocą.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Linia kolejowa miała być otwarta razem z nowym terminalem. Ktoś obiecywał, zarzekał się, a od 6 lat czuje się jak w pączek w maśle i ma gdzieś dane słowo:-( Inny cham chce ze stacji na lotnisku uczynić 2 strefę biletową...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.