Facebook Google+ Twitter

Lotnisko w Łodzi oblężone. Wszystko przez remont na Okęciu

Rozpoczął się remont skrzyżowania pasów na warszawskim lotnisku Okęcie. Dla pasażerów oznacza to utrudnienia i tłok na innych lotniskach, głownie im. Reymonta w Łodzi, bo tam przeniesiono gros lotów z Warszawy.

 / Fot. Mariusz MichalakPrzez trzy wrześniowe weekendy na warszawskim lotnisku będą lądowały wyłącznie małe samoloty.

Najwięcej pasażerów przejmie małe lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi. Dziennie obsługuje ono do kilkunastu małych lotów. Teraz ich liczba znacznie wzrośnie. Stąd będą startowały WizzAir i Norwegian oraz czartery Lotu, Air Italy Polska, Travel Service, Eurocypria i Israir. Łódzkie lotnisko posiada dwa terminale. Wszystkie odprawy będą się odbywały z terminalu nr 2. Niestety, port może pomieścić tylko 700 osób. Oznacza to, że część pasażerów będzie musiała pod chmurką poczekać na swój lot. Informacji będą udzielać wolontariusze.

W związku z remontem lotniska, PKP Intercity uruchomiła dodatkowe pociągi. Dzięki nowym połączeniom pasażerowie będą mogli dotrzeć na lotnisko w Łodzi. Pierwszy taki skład wyruszy z Dworca Centralnego o godz. 02.15 w nocy z piątku na sobotę. Ze stacji Łódź-Kaliska do stolicy - o godz. 00.10. Bilet można kupić u konduktora bez dopłaty.

 / Fot. PAPObsługę pasażerów z lotniska Okęcie przejmą także inne porty. Na lotnisku w katowickich Pyrzowicach wylądują głównie czartery do i z Egiptu, Tunezji, Grecji, Turcji oraz Hiszpanii. Obsługiwanych też będzie klika połączeń rejsowych. Lotnisko dysponuje dwoma terminalami i 35 stanowiskami do odprawy. Problemem może okazać się zbyt mała liczba miejsc parkingowych. W przypadku mgły, samoloty będą mogły korzystać także z lotniska w podkrakowskich Balicach.

Loty za Atlantyk będzie obsługiwać także lotnisko Jasionka w Rzeszowie. Część pasażerów przejmie lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Z tego portu pasażerowie wylecą do Nowego Jorku, Chicago i Toronto. Jak podaje portal Gazeta.pl, kilka lotów zostanie przeniesionych do Poznania. 4 września o godz. 13.05 wystartuje samolot do Rzymu (powrót o godz.18.45), zaś 5 i 18 września na godz. 8.40 zaplanowano wylot do Paryża (powrót o godz. 14).

Czytaj też: Lotnisko im. Reymonta będzie pracować na wysokich obrotach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jerzy Matuszczak
  • Jerzy Matuszczak
  • 05.09.2010 16:14

Lotnisko w Łodzi bije swoje rekordy które prędko nie zostaną pobite.Jest to zarazem sprawdzian jeżeli ruch normalny będzie znacznie większy czy lotnisko sprawnie s będzie obsługiwało pasażerów.
Tak zwana lotność polaków to 0,6 w przypadku Czech to 1,2 a na zachodzie Europy to wynosi w przypadku Irlandii ponad 4 Norwegii ponad 7. Oczywiście istotna jest specyfika państwa. Zdaniem strony http://www.airportsbase.com żeby tylko osiągnąć poziom czeski nasze lotniska winny obsłużyć ponad 40 milionów pasażerów. Pytanie kiedy za 5 czy 10 lat i czy do tego będą przygotowane

Komentarz został ukrytyrozwiń
tu
  • tu
  • 04.09.2010 21:49

Port lotniczy obsługujący Rzeszów znajduje się w Jasionce, nie w Jesionce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku ja mieszkam niedaleko Okęcia. Również mam samoloty za oknem i wcale mi to nie przeszkadza. Nie jest to, aż tak uciążliwe jakby mogło się wydawać postronnej osobie. A na samoloty też lubię popatrzeć szczególnie z tarasu widokowego i innych punktów obserwacyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jeszcze przesunięty pociąg interREGIO z Warszawy do Łodzi. Z 19:35 odjeżdża o 00:45...
A nazwa "Lotnisko Lublinek" jest już bardziej potoczna niż używana. Oficjalna nazwa, którą się stosuje to Port Lotniczy im. Władysława Reymonta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdańskie lotnisko już ma większy ruch, ja lubię ryk silników i nie przeszkadza mi że latają nad moim domem. Może kiedyś uda mi się zrobić króciutki filmik, albo kilka zdjęć. Mieszkam od lotniska około 15 km i lubię popatrzeć na starty i lądowania, nie jest to zetknięcie lub poderwania samolotu z pasa startowego ale ciekawie wygląda wzbijanie i opadanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.