Facebook Google+ Twitter

Lotnisko w Modlinie częściowo zamknięte. Obsługuje tylko małe samoloty

Port lotniczy w Modlinie został częściowo zamknięty. Powodem są uszkodzenia na pasie startowym, na które zwrócił uwagę Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że z lotniska nie mogą korzystać samoloty pasażerskie.

 / Fot. PAP"Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego część betonowa drogi startowej Lotniska Warszawa Modlin (ok. 1000m) zostaje zamknięta, w związku z czym lotnisko będzie mogło obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m" - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez lotnisko.

Zobacz także: Wizz Air na okres świąteczny wycofuje się z Modlina

Z oświadczenia wynika, że wykonawca modernizacji drogi startowej – firma ERBUD S.A. – zobowiązana jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji. Zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Zaplanowane loty będą przekierowywane na lotniska zapasowe. Decyzja o tym skąd dany lot będzie realizowany, należy do przewoźnika.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znalezione na forum: Proponuję aby Lotnisko w Modlinie otrzymało patrona i nazwę: "Lotnisko im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Uzasadnienie: Lotnisko działało do końca świata i o jeden dzień dłużej.

;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może oznaczać śmierć Modlina.
Z jednej strony bardzo słaba infrastruktura techniczna uniemożliwiająca loty w warunkach ograniczonej widoczności, co blokowało już wczesniej wiele lotów, słaby dojazd z centrum W-wy a teraz wpadka z pasem startowym (mamy zimę, a więc poprawki budowlane mogą długo czekać na odpowiednie temperatury).
Jak Ryanair i Wizzair sie wycofają to klapa....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.