Facebook Google+ Twitter

Lotnisko w Modlinie zamknięte do stycznia 2014 roku?

Po hucznym otwarciu, po ambitnych planach na przyszłość, aż po kompromitację. Jak donosi telewizja TVN CNBC lotnisko w Modlinie pozostanie zamknięte dla dużych pasażerskich samolotów nawet do stycznia przyszłego roku.

 / Fot. Hiup (Hubert)Scenariusz, niczym, jak ze słabej komedii. Modlin miał być ważnym punktem w podniebnym podróżowaniu, który odciąży warszawskie Okęcie. Czar prysł, zaledwie po pół roku funkcjonowania. Pierwotnie miało to być wyjątkowo nowoczesny port lotniczy, rzekomo najbardziej konkurencyjny w Europie.

I co? Jest problem. Pas startowy nie nadaje się do użytku. Dziura na dziurze. Port lotniczy w Modlinie, który kosztował 382 miliony złotych, delikatnie pisząc-nie działa. Gdyby ktoś zechciał przeprowadzić plebiscyt pt. "Fuszerka RP", myślę, że śmiało, uzyskałoby pozycję lidera. Lotnisko zostało zamknięte 22 grudnia 2012 roku i do tej pory- nic. Same kontrole, szukanie innowacyjnych rozwiązań, szukanie winnych, kolejny falstart. Według specjalistów z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych nawierzchnia nie nadaje się do naprawy.

To się narobiło

Naprawę drogi startowej powierzono firmie ERBUD. Dariusz Grzeszczak członek Zarządu ERBUD-u poinformował, że lotnisko wybrało inną metodę naprawy pasa, jednak oznacza to wydłużenie się remontu o kolejne 3 miesiące, łącznie do stycznia 2014 roku. Spowodowane jest to ogromnym zakresem prac naprawczych, jakie będzie musiał przeprowadzić wykonawca pasa startowego.

Komplikacje oznaczają, że obie niskokosztowe linie Wizz Air oraz Ryanair przedłużą swoją obecność w Porcie Chopina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.