Facebook Google+ Twitter

Lotnisko w Pyrzowicach zamknięte. Samolot zjechał z pasa

Samolot ze 179 osobami na pokładzie zjechał z drogi startowej na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Nikomu nic się nie stało. - Do momentu usunięcia statku powietrznego lotnisko zostanie zamknięte - poinformował Cezary Orzech.

Lotnisko w Pyrzowicach. Samolot zjechał z pasa / Fot. Dawid SerafinDo incydentu doszło we wtorek tuż przed godziną 19. Samolot należący do czarterowej linii lotniczej Travel Service wracający z Sharm el-Sheikh nie wyhamował i wyjechał z pasa ok. 10 metrów na trawę. - Na pokładzie znajdowało się 179 pasażerów i 6 członków załogi, nikomu nic się nie stało. Pasażerowie opuścili samolot schodami podstawionymi pod tylne wyjście maszyny - tłumaczy Cezary Orzech, rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

W wyniku incydentu lotnisko zostało zamknięte. - Do momentu ściągnięcia statku powietrznego z drogi startowej lotnisko będzie zamknięte. Dalsze informacje dotyczące prognozowanego czasu otwarcia drogi startowej Katowice Airport będziemy przekazywać na bieżąco - dodaje Cezary Orzech.

Tutaj znajdziesz najnowsze informacje o lotach z Katowic

W związku z incydentem samoloty linii Wizz Air i Ryanair lecące z Londynu zostały przekierowane na lotnisko w Krakowie. Także samoloty lecące z Mediolanu i Barcelony wylądują na krakowskim lotnisku. Wiadomo również, że został odwołany lot z Lufthansy z Frankfurtu do Katowic. Wszystko wskazuje również na to, że poranny lot z Katowic do Frankfurtu nie dojdzie do skutku.

Lotnisko w Pyrzowicach. Samolot zjechał z pasa / Fot. Dawid SerafinInformacja o tym jak będzie wyglądać środowy plan lotów z Katowic-Pyrzowic ma zostać podana około północy.
Władze lotniska nie są w stanie podać przybliżonego czasu kiedy uda usunąć się samolot. Mało prawdopodobne by udało się to zrobić przed północą.

Co doprowadziło do tego, że samolot zjechał z pasa? - Przyczyny zjechania z drogi startowej rejsu TVP 7127 wyjaśni Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych - tłumaczy Cezary Orzech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.