Facebook Google+ Twitter

Lotnisko w Zurychu obsłuży podróżnego w minutę

Międzynarodowe centrum transportowe wykorzystuje Cascade, urządzenie do zarządzania wydajnością sieci, które pozwala diagnozować i rozwiązywać problemy z siecią; Czas rozwiązania problemu zmniejszył się z godzin do minut

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności przedsiębiorstw, ogłosiła, że prywatna firma zajmująca się obsługą lotniska w Zurychu w Szwajcarii – Flughafen Zürich AG – wdrożyła Riverbed Cascade Shark i Cascade Pilot, aby podnieść jakość monitorowania i konfigurowania sieci oraz rozwiązywania problemów w 150 krajowych i międzynarodowych sieciach wykorzystywanych na lotnisku. Dzięki rozwiązaniom do zarządzania wydajnością sieci od Riverbed, Flughafen Zürich AG był w stanie zwiększyć produktywność swoich pracowników oraz polepszyć poziom obsługi klienta poprzez skrócenie czasu niezbędnego do rozwiązania zaistniałych problemów – z godzin do minut.

Port lotniczy w Zurychu obsługuje ponad 24 miliony pasażerów rocznie. By zarządzać lotniskiem, Flughafen Zürich AG współpracuje z ponad 270 partnerami, lokalnymi i międzynarodowymi przewoźnikami, jak również z wieloma hotelami, restauracjami i sprzedawcami detalicznymi. Każda z tych firm ma własną sieć WAN, która z kolei jest połączona z lotniskową siecią lokalną (LAN), umożliwiając im dostęp do najważniejszych aplikacji takich jak systemy rezerwacyjne czy systemy odprawy. W rezultacie lotniskowa sieć LAN łączy się z około 150 krajowymi i międzynarodowymi sieciami, które mają ponad 14 tysięcy punktów styku.

W tak złożonej sieci, inżynierowie w Flughafen Zürich spędzali większość czasu na próbach określenia źródeł problemów. Firma korzystała już z analizatora protokołów sieciowych Wireshark®, który pozwalał na przechwytywanie danych o ruchu sieciowym. Potrzebowała jednak rozwiązania, które uprości konfigurację i monitoring sieci, jednocześnie zapewniając narzędzia, pozwalające szybko usuwać problemy.

Firma Flughafen Zürich AG wdrożyła rozwiązania Cascade Shark w trzech kluczowych miejscach, w tym w dwóch centrach danych oraz w lotniskowej centrali, gdzie wszystkie sieci są przekierowywane i zabezpieczone firewallem. Dzięki wielosegmentowej analizie Flughafen Zürich AG może zobaczyć, że dane na temat ruchu sieciowego, a nawet jego przekierowywanie są asymetryczne. Takie rozwiązanie znacznie uprościło analizę danych na lotnisku. Cascade Pilot umożliwiał analizę sieci bez zakłóceń, jak również ścisłą integrację z Wireshark, pozwalając na izolację konkretnych pakietów danych wymaganych do diagnozowania i rozwiązywania skomplikowanych problemów z wydajnością.

Dzięki przyjaznemu użytkownikowi interfejsowi, jeden pracownik w ciągu kilku minut może rozwiązać problemy związane z oprogramowaniem, zwiększając tym samym produktywność działu IT i jakość obsługi. Dodatkowo ze względu na to, że Flughafen Zürich AG nie potrzebuje już kilku osób do zbierania i analizowania danych, może teraz efektywniej przydzielać zadania swoim inżynierom. Ponadto uzyskuje dostęp do informacji w czasie rzeczywistym oraz danych historycznych, które pozwolą rozwiązać problemy z siecią zanim będą one miały wpływ na wydajność aplikacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.