Facebook Google+ Twitter

Lotos Trefl Gdańsk gotowy do startu w PlusLidze: będzie medal?

Konkursy, nagrody, autografy, zdjęcia z siatkarzami. Takie atrakcje czekały na fanów siatkówki 2 października w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku podczas prezentacji drużyny Lotosu Trefl Gdańsk. Imprezę poprowadził Tomasz Jachimek.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Lotos Trefl Gdańsk ma w tym sezonie PlusLigi szansę na medal?

 / Fot. Dominika Prais

Czarny koń PlusLigi


Jakub Jarosz, Grzegorz Łomacz, Krzysztof Wierzbowski, Maciej Zajder i Wojciech Żaliński - reprezentanci Polski w minionym sezonie w tym roku stanowią trzon zespołu Lotosu Trefl Gdańsk. To dzięki nim gdańska drużyna nazywana jest „czarnym koniem” zbliżających się rozgrywek PlusLigi. Ten skład uzupełniają: Przemysław Stępień jako rozgrywający, przyjmujący Sławomir Stolc i Robert Milczarek, na ataku Paweł Mikołajczak, środkowi Bartosz Gawryszewski Moustapha M'Baye oraz na pozycji libero Paweł Rusek i Michał Zaborowski.

Apetyt na medal


Po rocznej nieobecności do gry wraca Artur Ratajczak. Chociaż kibiców najbardziej cieszy pojawienie się w szeregach Lotosu utytułowanego reprezentanta Polski Kuby Jarosza. Czy wzmocnionemu zespołowi uda się poprawić zeszłoroczny wynik? - W tym sezonie będzie medal – obiecał kapitan Grzegorz Łomacz. Optymizm swojego zawodnika studzi nieco trener Radosław Panas. - Nie chcę typować tu konkretnego miejsca - powiedział. Zapewnił jednak, że dołoży wszelkich starań, aby zakończyć sezon o kilka szczebli wyżej niż w poprzednim roku. Wtedy Lotos Trefl Gdańsk uplasował się na 8. pozycji.

Siatkówka bliżej gdańszczan


Siatkarze podczas środowego spotkania dali się także poznać od strony prywatnej. Zadbał o to prowadzący imprezę satyryk Tomasz Jachimek. Przed prezentacją zadawał zgromadzonym w centrum handlowym kibicom pytania dotyczące życia osobistego siatkarzy. Fani, którym w tłumie kupujących udało się dostrzec jednego z reprezentantów, otrzymali karnety na cały sezon PlusLigi. Ci, którzy mieli nieco mniej szczęścia, mogli zaopatrzyć się w bilety, a także sportowe gadżety na stoisku klubowym. Po prezentacji w myśl drużynowego motta „siatkówka blisko Ciebie” siatkarze chętnie podpisywali autografy, udzielali wywiadów, pozowali do zdjęć. Środowa impreza była częścią kampanii promocyjnej „Kadrowicze w Gdańsku”, mającej zachęcić gdańszczan do kibicowania swojej drużynie.

W pierwszym meczu wyjazdowym 12 października Lotos Trefl Gdańsk zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. A już 21 października siatkarze ugoszczą na gdańskiej Ergo Arenie zawodników Transferu Bydgoszcz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.