Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32674 miejsce

Łotwa: Tajemniczy krater mistyfikacją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 20:05

Po pojawieniu się pierwszych doniesień o uderzeniu meteorytu na terytorium Łotwy, media w krajach bałtyckich przypomniały wypowiedź premiera Litwy sprzed kilku miesięcy.

Andrius Kubilius komentował możliwość dewaluacji walut krajów bałtyckich. Na pytanie o łotewskiego łata, odpowiedział, że "prędzej Łotwa zostanie zaatakowana z kosmosu"...

10-metrowej głębokości krater powstał w pobliżu miasteczka Mazsalaca na północy kraju. Pierwsze informacje o nim pojawiły się wczoraj po południu. Według okolicznych mieszkańców, "coś spadło z nieba i wznieciło ogień". Wokół miejsca zdarzenia miał unosić się zapach siarki. Strefę upadku obiektu przejęło łotewskie wojsko. Według łotewskich specjalistów, domniemany meteoryt mógł mieć wielkość piłki futbolowej.

Okazało się jednak, że całe zdarzenie było mistyfikacją, a krater prawdopodobnie wykopali ludzie. Udział sił z kosmosu wykluczyli astronomowie i geolodzy.

Powstaje pytanie, czy sprawcy mistyfikacji chcieli w ten sposób uprawdopodobnić czerwcową wypowiedź premiera Litwy... A może za oszustwem stoi przedsiębiorczy właściciel działki, na której znajdował się krater? Dzisiaj pobierał on bilety w wysokości jednego łata, czyli ponad dwóch dwóch dolarów, od wszystkich chętnych do obejrzenia krateru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.