Facebook Google+ Twitter

Loty odwołane. Francja nadal strajkuje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-25 21:50

Sytuacja w ruchu powietrznym nad Francją nie poprawi się z pewnością w ciągu najbliższych 24 godzin. Strajkujący kontrolerzy powietrzni postanowili przedłużyć akcję strajkową.

W wyniku najnowszej decyzji kontrolerów powietrznych ich strajk potrwa co najmniej do soboty rano. Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego, czyli instytucja organizująca ruch lotniczy nad Francją, zwróciła się do poszczególnych kompanii lotniczych o odwołanie w piątek połowy lotów startujących lub lądujących na podparyskim lotnisku Orly i 15 procent lotów w porcie lotniczym imienia Charlesa de Gaulle'a. Oznacza to lekką poprawę w stosunku do czwartkowego ruchu.

Strajk kontrolerów powietrznych negatywnie wpłynął na ruch lotniczy między Francją a Polską. W czwartek został odwołany jeden z lotów między stolicami obu krajów. Na piątek nie przewiduje się - przynajmniej na razie - trudności na tej trasie.

Uczestnicy strajku nie chcą utworzenia jednolitego systemu kontroli lotów nad Europą Zachodnią. Domagają się gwarancji, że ich status pracowników państwowych zostanie utrzymany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.