Facebook Google+ Twitter

Loty w Oberstdorfie: Austriacy triumfują, Polacy siódmi

Konkurs lotów w Oberstdorfie pewnie wygrali Austriacy. Polacy uplasowali się na siódmej pozycji. Czytaj szczegółową relację z lotów narciarskich!

Martin Koch oddał dziś dwa porównywalne i bardo dalekie skoki - 214,5 i 206,5 metra. / Fot. Manfred Werner / http://en.wikipedia.org/wiki/File:Martin_Koch,_Tag_des_Sports_2009.jpgJuż w drugim skoku zawodów daleko pofrunął Borek Sedlak z ekipy czeskiej, który osiągnął 200,5 metra. Pierwszy z reprezentantów Polski - Łukasz Rutkowski doleciał na odległość 172,5 metra. Po nim dalekie loty zaczęły się na dobre: 201,5 metra Mattiego Hautamekiego, 211 metrów Johana Remena Evensena, 216,5 metra Michaela Neumayera. Organizatorzy postanowili po nich obniżyć belkę o 4 stopnie, ale to nie przeszkodziło Martinowi Kochowi, który osiągnął 214,5 metra! Po pierwszej turze Polacy byli na 8. miejscu, prowadzili Austriacy.

Przyzwoity skok w drugiej turze oddał Jakub Kot - 173,5 metra. Jednak skaczący tuż po nim Fin - Kalle Keituri był już znacznie lepszy 202,5 metra. Andreas Kofler potwierdził klasę Austriaków - pofrunął aż na 211. metr. Naturalnie jego zespołowi dało to prowadzenie także w drugiej turze. Polacy przeskoczyli na siódme miejsce.

Trzeci z naszych reprezentantów wylądował na 178. metrze. Janne Ahonen osiągnał 197,5 metra. Anders Jacobsen miał problemy po wyjściu z progu, ale osiągnął identyczną odległość co Fin. Znacznie słabiej skoczył reprezentant Niemiec - Severin Freund 177,5 metra. 10 metrów dalej poleciał Wolfgang Loitzl.

W czwartej turze dobry skok oddał Antonin Hajek - 194,5 metra. Znany z dobrych lotów Robert Kranjec pokazał, że jego dobra postawa to nie przypadek. Skoczył 207 metrów. Przyzwoity skok oddał nasz lider - Adam Małysz - 195,5 metra. Rekordzista skoczni w Oberstdorf Harri Oli osiągnął 183,5 metra. Bjoern Einar Romoren, także znany z dalekich skoków na skoczniach mamucich, oddał skok na 190,5 metra. Formalności dopełnił Gregor Schlierenzauer, który zapewnił pierwsze miejsce w pierwszej serii Austriakom. Polacy uplasowali się na siódmej pozycji. Z zawodów odpadli Kazachowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.