Facebook Google+ Twitter

Lou Reed & Metallica - premiera teledysku

Wczoraj miała miejsce premiera videoclipu do utworu "The View". Wykonawcy są doskonale znani, nie mniej znany jest reżyser.

Bez fajerwerków, bez przepychu, bez "barokowych" ozdobników, których muzyka rockowa w każdej ze swoich odmian często sobie nie odmawia.

Lou Reed przez niektórych zaliczany do grona rockowych Matuzalemów (żeby wspomnieć Jaggera czy Rottena), zszedł się z ludźmi innego wymiaru rock 'n rolla. Od dawna zapowiadany wspólny album "Lulu" doczekał się pilotażowej oprawy w postaci teledysku, który "wyszedł" spod ręki Darrena Aronofsky'ego (m.in. takie filmy jak "Pi" czy "Zapaśnik").

Clip do "The View" przydaje wrażenia oszczędności, a nawet surowości, co koreluje z brzmieniem. Chwilami odnoszę wrażenie, że panowie urządzają sobie wycieczkę "na nutę" pierwszych dokonań takiej grupy jak Slayer. Reżyseria stara się urzekać konwencją biało-czarnego kina, co pozostawia po sobie ciut lepsze wspomnienie aniżeli wspólne "The View". Przynajmniej ten jeden utwór gdzieś "gubi" Lou Reeda, który nadrabia przed kamerą prezentując swoje pomnikowe oblicze.

Oczywiście, jak by na to przedsięwzięcie nie patrzeć jest dokonaniem najwyższego lotu. Panowie zgubili jednak gdzieś po drodze jeszcze jakiś jeden punkt, co przy całości prac nad nową płytą nie wypada gorzej choćby od osiągnięć naszych siatkarzy.overkill.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.