Facebook Google+ Twitter

Love Parade nie będzie już organizowana

"Nasze wysiłki, żeby stworzyć radosną bliskość ludzi została przesłonięta tragedią. Dlatego kończymy Love Parade" - te słowa teraz znajdują się na stronie oficjalnej imprezy, podczas której wczoraj życie straciło 19 osób.

http://www.flickr.com/photos/globovision/4825138168/ / Fot. http://farm5.static.flickr.com/4121/4825138168_1106e73e28_b.jpg Wczoraj odbyła się specjalna konferencja prasowa organizatorów Love Parade w Duisburgu. Uczynimy wszystko, by pomóc w wyjaśnieniu tragedii. Love Parade zawsze była pokojową i radosną imprezą. Jednak zostało to całkowicie przysłonięte przez wczorajsze wydarzenia - mówił wczoraj mediom Rainer Schaller, główny organizator. Ta wypowiedz jasno wskazuje na to, że za rok nie zostanie zorganizowana kolejna edycja największej imprezy techno na świecie.

Na oficjalnej stronie imprezy pojawił się komunikat w języku angielskim i niemieckim. Nasze wysiłki, żeby stworzyć radosną bliskość ludzi została przesłonięta tragedią. Dlatego kończymy Love Parade - można przeczytać na loveparade.com.

http://www.loveparade.com/ / Fot. fot. screenFestiwale muzyki techno Love Parade odbywały się od 1989 r., początkowo w Berlinie, a od 2007 r. w Zagłębiu Ruhry. Zawsze przyciągały mnóstwo fanów tego gatunku muzycznego. Według pierwszych informacji w sobotniej imprezie w Duisburgu wzięło udział 1,4 mln ludzi, lecz szef policji zaznaczył, że nie może potwierdzić tej liczby.

Wczoraj, w wyniku wybuchu paniki wśród uczestników imprezy znajdujących się w tunelu zginęło 16 osób, w tym czterech obcokrajowców. 340 zostało rannych, wielu z nich ciężko.

Źródło:
Oficjalna strona Love Parade

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oczywiście że taka śmierć jest straszna i zawsze można było tego uniknąć. Nie spodziewałam się po Niemcach takiego braku wyobraźni. A co do sodomitów, hedonistów i innych, to trzeba się zastanowić, co ich tam przywiodło? Czy tylko dobra zabawa? Może trzeba zapytać: jaka zabawa? Może ten tunel śmierci w Dusiburgu wpłynie na umysły członków homoświata... ale czy na pewno tak się stanie? Czy po tej tragedii nie przeżyli takiego szoku, że są tym bardziej niepoczytalni? O czym rozmawiali na 25 minut przed katastrofą???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak wiem, oglądałem dzisiejszą konferencję. Chodzi mi o to, że autor powołuje się na treść strony jako źródło, a ta jest nie do końca taka jak została tu przedstawiona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tym, że parad już nie będzie informował na konferencji prasowej jej organizator.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, komunikat na stronie mówi że "kończymy przekaż na żywo (live stream) z Love Parade", nie ma tam żadnej informacji, że LP nie będzie już organizowana, to jednak spora różnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.