Facebook Google+ Twitter

"łowca motyli"

Dziś, w Starej Prochowni w Warszawie, odbył się wernisaż fotografii Janusza Matuszewskiego. Od kilku lat związany z Festiwalem Teatrów Tańca Europy Środkowej Zawirowania, artysta odkrywa przed zwiedzającymi fascynujący świat.

 / Fot. Janusz MatuszewskiŚwiat bez słów, wypełniony poetyką i symbolami. Autorowi udała się rzadka sztuka zawarcia w nieruchomych obrazach emocji związanych z ruchem. W swoich, w większości monochromatycznych, obrazach zatrzymał te wrażenia, jakże ulotne i nietrwałe.

 / Fot. Janusz Matuszewski"Francois Soulages napisał, że fotografia nie pokazuje niczego, co się naprawdę zdarzyło, lecz zawsze jest inscenizacją, wyreżyserowaną i odegraną. Fotografowanie teatru to zatem teatr do kwadratu, maska na masce. Fotograf przedstawia przedstawienie. Fotografia tańca to także fotografia do potęgi. Widz interpretuje i doświadcza to, co fotograf doświadczył i zinterpretował patrząc na to, co doświadczył i zinterpretował tancerz. Jest coś magicznego w fotografowaniu spektakli.

w środku - autor wystawy, Janusz Matuszewski / Fot. Krzysztof KuleszaZdjęcia na tej wystawie to wycinek projektu "butterfly hunter". Chwytam najbardziej interesujące mnie okazy pozbawiając je tym samym życia. Delikatnie i starannie selekcjonuję je, układam, czyszczę i przypinam szpilkami w gablotach. A oto kilka z nich. Odrobina wyobraźni i każdy może skomponować z nich własną choreografię, wrócić do dziecięcych snów."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.06.2009 17:14

Nasi górą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.