Facebook Google+ Twitter

Łowicz uruchomił wypożyczalnię rowerów miejskich. Ma powodzenie!

Warto zwolnić tempo i zainwestować w sportowy tryb życia. Rower miejski w Łowiczu stał się dostępny dla każdego.

Mieszkanka Łowicza przed wypożyczalnią. / Fot. Paulina MiazekPomysł na zainstalowanie wypożyczalni rowerów miejskich w Łowiczu dojrzewał czas jakiś. Władze miasta, nie mając pewności czy inwestycja będzie cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców, kupiły wpierw kilka rowerów.

Okazało się, że choć Łowicz to małe miasto, ścieżek rowerowych brak, a cena nie taka niska bo 10 zł za godzinę, to pierwszy punkt rowerowy był strzałem w dziesiątkę. Rowery miejskie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Pani Bożena, mieszkanka Łowicza mówi: - Jak się okazało, samochód ma prawie każdy. Dobrze, że ktoś pomyślał o tych, którzy sprzętu na dwóch kółkach nie mają. Jestem zadowolona z tego pomysłu i korzystam z wypożyczalni, gdy tylko mam wolne i pogoda dopisze.

Punkt rowerowy działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, a także w soboty i niedziele od 8:00 do 16:00. Warunkiem wypożyczenia jest ukończenie osiemnastu lat oraz pozostawienie dowodu tożsamości. Do korzystania z rowerów zaprasza Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, które mieści się na Starym Rynku. Chętnych już nie brakuje a na następny rok władze zapowiadają zwiększyć liczbę rowerów, by nikt nie narzekał na niewystarczająca ilość.

Takie akcje do tej pory prowadziły większe miasta. We Wrocławiu czy Poznaniu wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej (http://www.nextbike.pl/), a potem bez zostawiania legitymacji, dowodu itd. wyłącznie z pomocą telefonu wypożyczyć rower miejski. Cena jest znacznie niższa, a mianowicie do 20 minut nie płacimy nic, za pierwszą godzinę opłata wynosi 2 zł, a za każdą kolejną 4 zł. Punkty rowerowe okazały się bardzo dobrym pomysłem. Zapełnione ścieżki rowerowe w większych miastach, pobocza w mniejszych oraz kolejki przy pustych punktach z nadzieja, że ktoś właśnie zwróci rower..... Takie widoki już mało kogo dziwią.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.