Facebook Google+ Twitter

"Łowy na człowieka". W hołdzie żołnierzom podziemia

"Nie szukajcie Stanisława w archiwach. Nie szukajcie go w aktach IPN. Nic nie znajdziecie. Pomyślcie lepiej, ile ze Stanisława jest w każdym z nas." Ten wstęp do książki wiele mówi o powieści Marka Czerwińskiego.

Okładka książki Marka Czerwińskiego pt. "Łowy na człowieka" / Fot. Okładka książkiKsiążka Marka Czerwińskiego jest ciekawą powieścią o losach żołnierzy podczas II wojny światowej i tuż po niej. Opowiada o młodym plutonowym Stanisławie, któremu udaje się wyrwać z zasadzki i na własną rękę odpierać ataki wroga.

Autor ciekawie ukazał psychikę człowieka zdanego tylko na siebie i działającego w wielkim stresie. Każdy błąd Stanisława może skończyć się dla niego śmiercią. Musi spróbować przeżyć w lesie jako partyzant. A tu czyha wiele zasadzek: dzikie zwierzęta, brak wody i pożywienia, a przede wszystkim żołnierze wroga.

Czy młody plutonowy przeżyje? Czy dostanie się do niewoli? A może obronną ręką wyjdzie z każdej opresji? Jak potoczą się jego losy? Tego wszystkiego dowiecie się po lekturze książki.

Młodzi ludzie mogą utożsamić się z bohaterem i znaleźć swój autorytet. Powieść jest hołdem dla żołnierzy podziemia i "Żołnierzy wyklętych", a także pozycją skierowaną do myśliwych.

Na prawie każdej stronie recenzowanej powieści autor opisuje z wielką dokładnością zastosowanie poszczególnych egzemplarzy broni, z których korzystają bohaterowie. Sam jest znawcą tematu. Jest zapalonym myśliwym, instruktorem strzelectwa, a równocześnie podpułkownikiem Wojska Polskiego i autorem wielu książek poświęconych snajperom i broni palnej. Oddajmy głos autorowi: "Nie ukrywam, iż ta książka jest mi bardzo bliska, jak żadna inna z wcześniejszych. Jestem myśliwym i kocham broń. Te dwie pasje towarzyszą mi przez całe życie. (...) Jako zawodowy oficer zawsze starałem się wpajać żołnierzom szacunek do broni. (...) Karabin to nie tylko narzędzie, to wierny i niezawodny przyjaciel".

Niech te słowa będą zachętą dla miłośników wojska, myślistwa i wszelkiego rodzaju broni palnej, by sięgnąć po tę pozycję, choć także inni znajdą w tej powieści coś dla siebie.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Przemysławie, w tym wydaniu to nie jest recenzja, ale to moje spostrzeżenie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.