Facebook Google+ Twitter

Lozano: Zaczniemy praktycznie bez przygotowania

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-04-20 13:10

Rozmowa z Raulem Lozano, trenerem reprezentacji Polski siatkarzy.

Raul Lozano / Fot. Jarosław GalusekCzy tzw. sprawa Wlazłego (wykluczenie, a potem powrót MariuszaWlazłego do reprezentacji Polski) jest już zakończona?

- Z mojej strony wszystko zostało wyjaśnione podczas naszej ostatniej rozmowy. Ze strony reprezentacji wszystko jest oczywiste. Mariusz to rozumie i przeprosił. Jest OK.!

Podczas wizyty w Kielcach spotkał się pan z prezesami polskich klubów. Czy ktoś protestował z powodu zaproponowanego przez pana kalendarza dla kadry i klubów?

- Przeciwko moim propozycjom nie padło ani jedno słowo sprzeciwu. Rozbieżności między moją propozycją, a ofertą Polskiej Ligi Siatkówki są bardzo małe. Chodzi w zasadzie tylko o jeden weekend. Zresztą o tegorocznym kalendarzu mówiłem już rok temu, gdy ustalaliśmy kalendarz na 2006 rok. Nic w nim nie zmieniłem.

Czy jest pan zadowolony z formy kadrowiczów, których oglądał pan przez trzy dni w Kielcach?

- Przede wszystkim jestem zadowolony, że nie było żadnych urazów. Tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej zaczniemy praktycznie bez przygotowania, więc gdyby zawodnicy przyjechali z urazami, byłby to problem. Przyznam, że nikt mnie nie zaskoczył w tym turnieju.

A dostrzegł pan może jakichś nowych zawodników, którzy mogliby grać w reprezentacji?

- Takich jest wielu, ale niestety światowa federacja każe nam już w lutym zgłaszać 22 zawodników do Ligi Światowej, a później nie można nic zmieniać. Chciałbym, żeby od następnego sezonu finał Pucharu Polski odbywał się wcześniej, na przykład w lutym. Tak jest w innych krajach. Dzięki temu miałbym lepszy przegląd zawodników, a skorzystaliby także sponsorzy klubów. Teraz, gdy Puchar Polski odbywa się w trakcie rozgrywek play-off, uwaga mediów jest skierowana na siatkówkę tylko raz. Gdyby finał pucharu odbywał się wcześniej, byłoby głośno dwa razy w trakcie sezonu.

Czy nie martwi pana słaba forma trójki kadrowiczów z Jastrzębskiego Węgla? W dodatku Grzegorz Szymański za skandaliczne zachowanie w Kędzierzynie został ukarany grzywną przez związek.

- Zawodnicy powinni być bardziej inteligentni i pamiętać, że zawsze, także w klubie, są reprezentantami Polski. Młodzi kibice, ale także siatkarze stawiają sobie reprezentantów za wzór, więc nie można się tak zachowywać. Jeśli chodzi o formę sportową, to wszyscy reprezentanci z Jastrzębia, czyli Szymański, Łukasz Kadziewicz i Daniel Pliński, grają bardzo dobrze.

ŁS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.