Facebook Google+ Twitter

Loże VIP-ów na Stadionie Narodowym do wynajęcia

Oficjalna sprzedaż jeszcze nie ruszyła, a już 25 z 69 lóż na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie zostało zarezerwowanych. Operator stadionu liczy na duże zyski.

 / Fot. Sliwers, licencja: GNU, C.C0 1.0Stadion Narodowy przeznaczył dla kibiców 69 lóż. Każda pomieścić może 12 osób. Jedna jest już zajęta przez Prezydenta RP, ale jak podaje Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, pozostałe loże wciąż czekają. Jak na razie zainteresowanych jest 25 spółek.

Narodowe Centrum Sportu, operator Stadionu Narodowego, podpisze 18-miesięczne umowy najmu. Każdy z najemców będzie mógł obejrzeć wszystkie pięć meczy rozgrywane w Warszawie. Co więcej, wynajmujący będą mogli kupić bilety bez konieczności uczestnictwa w loterii UEFA. Najemcy nie obejrzą za to z lóż towarzyskiego meczu Polska-Niemcy, który odbędzie się we wrześniu. Na czas meczu loże zajmą Grzegorz Lato, prezes PZPN, oraz jego goście. Operator Stadionu musiał zgodzić się na taki układ, po tym jak Lato zagroził, że w przeciwnym razie mecz zostanie przeniesiony do Gdańska.

Na Stadionie Narodowym rozpoczął się montaż szklanego dachu

Wynajęcie lóż wiąże się jednak z dużymi kosztami. Cena będzie wahać się od 65 tys. do nawet miliona euro w zależności od lokalizacji. Te pieniądze "wpadną" do kasy UEFA. Na razie nie wiadomo, ile będą kosztować same loże i ile na nich zarobi operator Stadionu. Oficjalna oferta pojawi się na rynku za około dwa tygodnie - czytamy na warszawa.gazeta.pl

Już jednak wiadomo, że ceny wynajmu będą wyższe niż oferowane przez stadion Legii, stadion w Gdańsku czy we Wrocławiu. Operator Narodowego nie ukrywa jednak, że liczy na wysokie wpływy z tego tytułu. Jest to związane z kosztami eksploatacji stadionu. Utrzymanie obiektu może kosztować nawet 30 mln zł. rocznie.

Narodowe Centrum Sportu liczy także na zainteresowanie ofertami wynajmu powierzchni biurowych, znajdujących się pod trybunami Stadionu Narodowego. Jeszcze nie wiadomo czy poszukiwaniem chętnych do wynajęcia prawie 10 tys m. kw zajmie się profesjonalny pośrednik. Niewykluczone, że najemców będzie szukać sam operator Narodowego. Decyzji jeszcze nie powzięto, bo nie wiadomo ile powierzchni będzie można wynająć. Zależy to, od tego jak dużą powierzchnię zajmie Ministerstwo Sportu. Na razie mówi się o około 4-6 tys. m. kw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.