Facebook Google+ Twitter

LPR chce zabrać majątek ZNP

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2007-03-18 13:08

Klub LPR złożył wniosek aby odebrać majątek ZNP sprzed 1989 roku . Politycy innych partii są sceptyczni wobec pomysłu Ligii.

Politycy zarówno opozycji jak i koalicji są zdania, że propozycja odebrania majątku ZNP sprzed 89. roku to retorsja za wczorajszą manifestację związku w Warszawie.. Taki projekt złożył klub LPR. Politycy Ligi przekonują, że pomysł nie jest nowy i nie ma związku z demonstracją nauczycieli przeciwko Romanowi Giertychowi.
Ryszard Kalisz z SLD zapowiedział, że jego ugrupowanie nie poprze projektu Ligi. Jego zdaniem politycy Ligi straszą związek, bo sami boją się rozmawiać z ZNP o jego postulatach:
Zdaniem Jana Rokity projekt LPR jest czysto propagandowy. W ocenie polityka PO takie rozwiązanie miało rację bytu w 1990 roku, kiedy to powina zostać uregulowana sprawa majątku różnych organizacji komunistycznych:

Krzysztof Filipek z Samoobrony wiąże pomysł LPR z informacją, że uczestniczy manifestacji dostali od ZNP po 25 złotych diety. Jego zdaniem to najbardziej nie spodobało się Lidze, gdy tymczasem taka praktyka to według Filipka norma podczas organizowania demonstarcji:

Wiceminster edukacji Mirosław Orzechowski nie obawia się o losy projektu swojej partii. Polityk LPR jest zdania, że taki jest wymóg sprawiedliwości historycznej:

Michał Kamiński z PiS zapowiedział, że jego partia wypowie się o pomyśle LPR wtedy, gdy pozna jego szczegóły. W ocenie polityka należy dyskutować z przeszłością ZNP, ale nie jest dobrą metoda ogłaszanie restrykcji wobec organizacji akurat w dniu jej protestu przeciwko rządowi.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.