Facebook Google+ Twitter

LPR chce zmienić Konstytucję. Samoobrona popiera projekt

Inicjatywa ma na celu ochronę życia od momentu poczęcia. O projekie poinformował wicepremier i prezes Ligi Roman Giertych. – Chciałbym zaapelować do PiS, PO, Samoobrony i PSL o poparcie – powiedział.

fot. Grzegorz Gałasiński / Dziennik Łódzki LPR chce poprawić 38 artykuł Konstytucji. Wniosek o jego zmianę złożył poseł Piotr Ślusarczyk (LPR). Przepis – weług tej partii – powinien brzmieć: "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od momentu poczęcia". Obecnie zapisany jest następująco: "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia".

Zdaniem Giertycha, nie powinno być problemu z poparciem tej zmiany przez koalicyjnych kolegów. – O głos PiS w tej sprawie jestem całkowicie spokojny po tylu deklaracjach, także marszalka Sejmu – tłumaczył. Andrzej Lepper, szef innej partii koalicynej –Samoobrony – na konferencji prasowej zadeklarował poparcie dla inicjatywy Ligi.

Wicepremier nazwał inicjatywę "epokowym krokiem". Prosił, aby nie łączyć jej z jakąkolwiek grą wyborczą. Jego zdaniem, wprowadzenie poprawki do Konstytucji byłoby realizacją testamentu Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niezrozumiałe jest jak usilnie do zmian w Konstytucji dążą politycy. Obowiązuje ustawa o zakazie aborcji, ale to najwyraźniej za mało i Pan Giertych chce zabezieczać swoje poparcie i podnosić sondaże swojej partii niejako podwójnie. Apeluję, do polityków, aby poszli po rozum do głowy, bo to co wymyślają jest niczym innym jak samowolką i skrajną nieodowiedzialnością. Możemy się za takich ludzi tylko wstydzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprytny manewr. Platforma musi to poprzeć. Życzę konsekwencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witamy w państwie wyznaniowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.