Facebook Google+ Twitter

ŁSSE: Co z firmami w Podstrefie Kutno?

O Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - Podstrefie Kutno mówi się bardzo dużo. Nic dziwnego, bowiem firmy, które chcą się budować odczuwają na własnej skórze kryzys finansowy. Dużo zakładów ma już roczne opóźnienia z budową. Jednak są i tacy, których kryzys nie dotyczy.

Firma Kofola produkująca napoje. / Fot. Piotr PanfilNikomu nie trzeba przypominać, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna - Podstrefa Kutno rozrasta się w niezwykłym tempie. No może nie teraz, kiedy nasz kraj dotknął kryzys finansowy. Często słyszymy, jakie to wspaniałe firmy miały rozpocząć już dawno budowę. Problem w tym, że jak pojedziemy na miejsce, to tak na prawdę budują się tylko trzy firmy.

Dlaczego tak jest?
- Opóźnienia w realizacji przedsięwzięcia zasygnalizowały firmy: Tesalca, K- Flex i Print Pack - informuje Wiadomości24.pl, Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno. - Są to różne przesunięcia czasowe, maksymalnie do roku, spowodowane bądź to bezpośrednio z kryzysem gospodarczym, bądź też zmianami w planowanych technologiach - dodaje.

W trakcie budowy są już następujące firmy: Libner Group, Kellogg’s i Print Pack. Następnie Trwa proces inwestycyjny w firmach Tesalca, Profil Pass, K-Flex oraz C. Hartwig. Ważną informacją jest, iż do 2010 roku liczba osób zatrudnionych może wynieść ponad dwa tysiące. Dotychczas zatrudnienie w funkcjonujących na terenie strefy firmach znalazło około 550 osób, w większości są to osoby z terenu miasta Kutno.

Terenami kutnowskiej strefy zainteresowana jest również firma Fermator. To właśnie tutaj stanie fabryka, gdzie produkowane będą drzwi do wind. Jak widzimy kryzys finansowy nie jest im straszny. Zakład ten ma zatrudnić docelowo 250 osób.

Wiadomo także, że terenami w ŁSSE - Podstrefie Kutno jest zainteresowana firma z Włoch, która zajmuje się powlekaniem blach. I tutaj zatrudnienie, by znalazło około 80 osób.

Przypomnijmy, iż Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna - Podstrefa Kutno powstała w sierpniu 2001 roku i zajmuje powierzchnie 99,5 ha. Są to tereny inwestycyjne i znajdują się w trzech kompleksach: ulica Wschodnia, Odlewnicza i Holenderska. Dzięki wybudowaniu firm w Kutnie zmniejsza się bezrobocie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

(+) Ważna informacja. Im więcej jest pisane na temat tej strefy w prasie i internecie, tym większa szansa, że będą się znajdować coraz to nowi inwestorzy. Może w końcu rozwój przemysłu pociągnie za sobą bardziej dynamiczny rozwój sektora usług oraz ściągnie jakichś deweloperów, co poprawi sytuację na rynku mieszkaniowym, bo w tych sferach jest niestety nie najlepiej (popyt spory, tylko podaż kiepska).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahahah... Czubek xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usunąłem komentarze!
Powód: Komentowanie nie na temat!

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow, niegdy o tym nie słyszałem :) Pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.