Facebook Google+ Twitter

ŁTR czyli Łódzki Tramwaj Ryzykowny

Ledwo wróciłam do kraju, a tu już pojawiły się problemy komunikacyjne. Pierwszy raz jechałam nowym tramwajem, po nowych torach, a tu już po kilku przystankach musiałam się przesiąść..

1 z 6 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dwa dni po powrocie do Polski miałam okazję przejechać się nowym Łódzkim Tramwajem Regionalnym. / Fot.P.Cychner
Dwa dni po powrocie do Polski miałam okazję przejechać się nowym Łódzkim Tramwajem Regionalnym. / Fot.P.Cychner

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.07.2008 20:56

do adrian.s!
"wielka lipa;-) tak jak City Runner;) też się wiele mówił, że 100km/h będzie jechał;) nio ciekawe gdzie?"
Ciekawe gdzie te 100km/h znalazłeś. Z tego co było mówione to max prędkość CR i PESA wynosi 70km/h. Zakładając że średnia prędkość tramwaju w ruchu miejskim wynosi 14-16km/h (w podmiejskim nawet 19km/h) to chyba jest wystarczająca. Sam zauważyłeś że krótkie przystanki nie pozwalają aby sobie tak poszaleć.

"po co komu nowy tramwaj bez okien i bez klimy"
w PESie to akurat kilma jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mała uwaga jeśli chodzi o zdjęcie nr 3..podpis pod zdjęciem nasuwa skojarzenia , że to właśnie te osoby widoczne na zdjęciu tak brzydko pachną :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A myśli pan , że jak ukończą to tramwaj pojedzie szybciej???? przeciez ja jechałem od Zgierza po ukończonym już odcinku;-))) wojska polskiego , te wszystkie szyny w asfalcie, które dzielą się jezdnią z samochodami, tam się nie da nic przyspieszyć!!!!! jak jest korek i auta stoją , tramwaj też po stoi, aut nie przeskoczy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo jej tam nie ma to nie odczuwajá;))) albo jak jest jesień kierowcy na maksa grzeją w autobusach;) a jak pięć stopni na minusie, nikt nie grzeje bo na ropie się oszczędza!!!! w zeszłą zimę na całe miasto może w 2-óch w 2-óch, autobusach może ogrzewanie było włączone. Zwłaszcza fajnie jest w starych Ikarusach na linii 98;))) taka fajna lodóweczka... a wiadomo z fizyki, że w metalowej puszce w środku jest zimniej niż na zewnątrz;))) jakie to przyjemności w mieście czychają;-)))) bomba!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam, że budowa ŁTR nie została jeszcze zakończona! Proszę więc nie roić problemów i nie mnożyć zarzutów, które rozwieje lektura stron MPK bądź lokalnej prasy. Poszczególne etapy budowy nie były żadną tajemnicą, na stronach MPK znaleźć można ich dokładny opis, dowiedzieć się, co już zostało zrobione, a co jeszcze wymaga dodatkowych prac. Już pobieżna lektura rozjaśnia sprawę. Jeśli zaś ktoś nie uważa informacje MPK za wiarygodne, co jest rozsądne, może przejrzeć lokalną prasę, w której z powodzeniem znajdzie interesujące o fakty.
Tramwaj jest klimatyzowany, tyle że klimatyzacja automatycznie wyłącza się z chwilą otwarcia okna. Jeśli pasażerowie otwierają w tramwaju PESA wszystkie możliwe okna, nie może dziwić fakt, że nie odczuwają zbawiennego wpływu klimatyzacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

wielka lipa;-) tak jak City Runner;) też się wiele mówił, że 100km/h będzie jechał;) nio ciekawe gdzie? nawet rozpędzić by się nie zdążył i już kolejny przystanek by miał;) po co komu nowy tramwaj bez okien i bez klimy ,w starym okno można chociaż otworzyć, a tu? a ten regionalny jest również szybki jak błyskawica;) ze zgierza do piotrkowskiej 45minut nie mówiąc już jakbym do Pabianic chciał pojechac, to pewnie ze 2,5 godzinki musiałbym sobie na taką frajdę zarezerwować;) a cały czas podróży ze Zgierza do Pabianic miał wynosić 1 godzinkę z kawałkiem;-)))) żartyyyyyyy

Komentarz został ukrytyrozwiń

To o czym piszesz to polska rzeczywistość. Powinnaś przyjechać do Wawy. Tu psujące się tramwaje i brzydkie zapachy nie myjących się ludzi to nieodłączny element takich podróży. Pozostaje przywyknąć lub nie korzystać z komunikacji miejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bo własnych newsów mamy trochę mało, a tu wykazana czujność. Tylko news nie powinien być w pierwszej osobie. I brak wszystkich koniecznych informacji, żeby formie stało się zadość np. odpowiedzi na pytanie: kiedy to się stało, bo "Dwa dni po powrocie do Polski" to zbyt osobisto-ogólnikowa informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym przeprosić ponieważ przed chwilą skasowałem przypadkiem komentarz:( Przepraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.07.2008 21:37

Myślisz, że próbowali go zrestartować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.