Facebook Google+ Twitter

Lubański: EURO 2012 powinno odbywać się w Chorzowie

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-05-05 15:07

Legendarny napastnik Górnika Zabrze i reprezentacji Polski Włodzimierz Lubański w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego zaznacza, że spotkania Mistrzostw Europy w 2012 roku powinny odbywać się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Włodzimierz Lubański popiera rozgywanie meczów EURO 2012 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. / Fot. Dziennik ZachodniDziennik Zachodni: Czy na Stadionie Śląskim powinny się odbyć mecze mistrzostw Europy w 2012 roku?

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI: Absolutnie tak! Przecież ten obiekt jest mekką polskiej piłki, gdyby nie rozgrywane na nim mecze, jej historia byłaby pewnie znacznie uboższa.

DZ: Dzisiejszy kształt tego obiektu ma jednak wielu przeciwników...

WL: Byłem w Chorzowie na meczu z Portugalią i przede wszystkim zauważyłem jedno: to miejsce nadal ma magiczną atmosferę. Takich kibiców nie ma nigdzie w Polsce, znają się na piłce, potrafią wspierać zespół. Oglądałem stadion i wcale nie uważam, że jest bardzo brzydki albo niefunkcjonalny.

DZ: A może patrzy pan na niego przez pryzmat swoich wspomnień?

WL: Rzeczywiście, wiąże mnie ich ze Śląskim mnóstwo. I tych wspaniałych, gdy strzelałem gole dla reprezentacji, i tego koszmarnego, związanego z kontuzją, która właściwie zatrzymała moją karierę. Ale ten chorzowski obiekt naprawdę nie zasługuje na to, żeby być tylko rezerwowym i to w sytuacji, gdy inne stadiony widnieją tylko na papierze.

DZ: Czy włączyłby się pan w kampanię promującą Śląski jako arenę mistrzostw?

WL: To zależy w jakiej formie taka kampania byłaby prowadzona, kto by ją firmował i jak miałby wyglądać mój udział. Ale także bez takich oficjalnych gestów deklaruję, że moje zdanie jest niezmienne: w Chorzowie powinny się odbywać mecze Euro 2012!

Rafał Musioł, Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.