Facebook Google+ Twitter

Lubartów: Miasto ogarną ciemności?

Aż 23 latarnie drogowe zgasły w ostatnich dniach w Lubartowie w województwie lubelskim. To efekt braku porozumienia między burmistrzem Lubartowa a Spółdzielnią Mieszkaniową w Lubartowie - informuje serwis Lubartow24.pl.

Miasto dostarczyło w lipcu do lubelskiego zakładu energetycznego rozwiązanie umowy na dostarczanie energii do latarni, które znajdują się na terenie lubartowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Początkowo Urząd Miasta w Lubartowie nie wskazał konkretnie, o które latarnie chodzi. Listę tych latarni dosłał i zakład energetyczny w ciągu ostatnich paru dni wykręcił żarówki w aż 23 lampach oświetleniowych na terenie Lubartowa.
- Nie będziemy ponosić kosztów oświetlenia prywatnego terenu Spółdzielni Mieszkaniowej - mówił Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

Spółdzielnia mieszkaniowa obecnie płaci za konserwacje latarni, które są umieszczone na jej terenie, ale płacić za dostarczaną do nich energię nie zamierza.
- Z tych placów korzystają wszyscy mieszkańcy Lubartowa - przekonuje Jacek Tomasiak, prezez SM w Lubartowie.

Sieć oświetleniowa w całym mieście jest ze sobą połączona. Jedynym możliwym rozwiązaniem było wykręcenie żarówek, przez pracowników zakładu energetycznego, ze wskazanych przez urząd latarni.

Znowelizowana Ustawa o samorządzie gminny jasno określa, że oświetlenie dróg i chodników należy do obowiązków gminy. W ustawie nie ma jednak żadnego zapisu dotyczącego oświetlenia dróg wewnętrznych spółdzielni mieszkaniowej.

W blokach Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie mieszka ok. 40 proc. wszystkich mieszkańców miasta. Na jej terenie jest jeszcze prawie 200 latarni. Czy także i one zgasną? Tego jeszcze nie wiadomo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.