Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26799 miejsce

Lubelscy studenci inspirują! Ruszył projekt "Mobilna Nauka"

Na naukę przez doświadczenie stawiają lubelscy studenci biorący udział w projekcie "Mobilna Nauka"!

 / Fot. Grzegorz AdamczukNajpierw wzięli udział w dwudniowym szkoleniu z zakresu pedagogiki zabawy i aktywnych form przekazywania wiedzy, teraz sami realizują projekty edukacyjne, podczas których prowadzą warsztaty/pokazy z różnych dziedzin nauk przyrodniczych i informatycznych – a wszystko dzięki udziałowi w projekcie „Mobilna Nauka”.

Projekt „Mobilna Nauka” realizowany jest przez nieformalną grupę „Inspiratorzy”, którą tworzą wolontariusze skupieni wokół programu „Projektor – wolontariat studencki”, dzięki finansowemu wsparciu Narodowej Agencji programu „Młodzież w Działaniu”. Celem projektu jest promowanie wolontariatu w środowisku akademickim powiatu lubelskiego (uczelnie państwowe i prywatne) oraz rozwijanie i pobudzanie kreatywności wraz z szerzeniem innowacyjnych form edukowania młodzieży gimnazjalnej z zakresu nauk przyrodniczych z miejscowości do dwudziestu pięciu tysięcy mieszkańców - mówi Grzegorz Adamczuk, koordynator projektu.

Pokazy w Niemcach / Fot. Grzegorz AdamczukW projekcie bierze udział piętnastu studentów kierunków ścisłych, którzy swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz dwudniowego szkolenia w ramach „Mobilnej Nauki", w praktyczny sposób wykorzystują podczas przeprowadzanych zajęć pokazowych w gimnazjach powiatu lubelskiego. Co ważne studentom-wolontariuszom zależy na interakcji z gimnazjalistami poprzez ich aktywne włączenie do przeprowadzanych doświadczeń. Przez taki sposób prowadzenia zajęć lubelscy studenci chcą pokazać młodzieży, że fizyka i chemia to pasjonujące dziedziny, a także zainspirować ich do zainteresowania się naukami przyrodniczymi.
Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

projektorowicz
  • projektorowicz
  • 09.04.2012 17:33

Uważajcie na projektor - nie oddają wyłożonej kasy ciągle tłumacząc się, że "mają dużo na głowie i że przepraszają i zajmą się kwestią jak najszybciej". A później robią jeszcze problemy. Ja podziękuję. Wolontariusza traktuje się tutaj jak zło konieczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.