Facebook Google+ Twitter

Lubelscy studenci przeciw łamaniu wolności słowa

2 kwietnia o godz. 18. lubelscy studenci oraz dziennikarze będą protestować przeciwko łamaniu wolności słowa na Białorusi. Demonstracja rozpocznie się przed archikatedrą lubelską, a zakończy przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Godło Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Coat_of_arms_of_Belorussian_SSR.png25 marca br. przed Dniem Niepodległości na Białorusi, nie uznawanym przez tamtejsze władze, ponad dziesięciu dziennikarzom przeszukano mieszkania. Ich szykanowanie i prześladowanie to jawne wykroczenie przeciw wolności słowa.

Organizatorzy zapraszają do przyłączenia się do akcji. Chcą wyjść z dziennikarskim sprzętem (mikrofony z logiem, kamery, aparaty fotograficzne, notatniki) i zaklejonymi taśmą ustami. To będzie symbol ograniczenia wolności słowa na Białorusi.

Organizatorem jest Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i kościół Ducha Świętego w Lublinie. Oprócz protestu przeciw łamaniu wolności słowa na Białorusi odbędą się manifestacje przeciwko m.in. szykanowaniu uchodźców z Czeczenii i Gruzji.

Pełna informacja: www.e-studenci.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.04.2009 23:42

Powiem tak a może by tak wziąć się za własne podwórko i zlikwidować cenzurę u nas? całkiem niedługo powstanie kolejna instytucja do kontrolowania wypowiedzi i nakierowująca wszystkich na "prawidłowy" tok myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawie, mieszkałem kilka km. od Kraśnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachęcam studentów do odwiedzenia Kraśnika, który leży 50 kilometrów od Lublina. Tam też próbuje się wprowadzić cenzurę...
Szczegóły:
http://www.rp.pl/artykul/2,284503_Nie_krytykuj_burmistrza_w_Internecie_.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.