Facebook Google+ Twitter

Lubelskie: Gwiaździsty Rajd Rowerowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-06 10:13

Około 350 uczestników spodziewają się na starcie organizatorzy tegorocznego Gwiaździstego Rajdu Rowerowego Wzgórze Polak.

Kilka grup cyklistów jednocześnie wyruszy ze Zwierzyńca, Biłgoraja, Tereszpola, Józefowa, Tomaszowa Lubelskiego i Szczebrzeszyna. Spotkają się pod wsią Panasówka, skąd razem dojadą na Wzgórze Polak. Tutaj o 14.00 rozpocznie się spektakl historyczny nawiązujący do wydarzeń powstania styczniowego z 1863 roku. 146 lat temu na Wzgórzu Polak polskie i węgierskie oddziały pokonały wojska rosyjskie.

Autorem scenariusza oraz samej inscenizacji jest Stefan Szmidt i Fundacja Kresy 2000. W plenerowej bitwie weźmie udział Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody i grupa rekonstrukcji historycznej z Rzeszowa.

Rzecznik rajdu Tadeusz Grabowski z Roztoczańskiego Parku Narodowego zapowiada wiele atrakcji, m.in. jedna z grup zostanie zatrzymana przez patrol powstańczy. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w jeździe na czas.

Gwiaździsty Rajd Rowerowy jest organizowany już po raz 4. Ma przypominać o wydarzeniach powstania styczniowego i promować turystykę rowerową na Roztoczu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.