Facebook Google+ Twitter

Lubelskie. LGR rozda 32 mln zł dla samorzadów i przedsięmbiorców

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-19 07:54

Spore możliwości czekają przed samorządami i przedsiębiorcami, którzy zechcą skorzystać ze środków, jakie do rozdysponowania ma w tym roku Lokalna Grupa Rybacka w Dolinie Tyśmienicy i Wieprza. Przez dwa lata do wzięcia jest ponad 32 mln zł.

To duży zastrzyk gotówki jaki dzięki Stowarzyszeniu Lokalnej Grupy Rybackiej trafi na część terenu Lubelszczyzny.

- W naszym stowarzyszeniu są przedsiębiorcy i samorządy z trzech powiatów województwa: lubartowskiego, ryckiego i parczewskiego – tłumaczy Paweł Waśniowski, dyrektor biura. Po przystosowaniu strategii do nowego rozporządzenia będziemy mogli zacząć przyjmowanie wniosków. Może to nastąpić już na początku lutego – ocenia.

Jest o co się starać bo Unijne dotacje można wykorzystać zarówno przy realizacji dużych inwestycji (budowa ścieżek rowerowych, przystani rzecznych, budowa lub remont kąpielisk) jak i tych mniejszych, jak choćby budowa altanek i miejsc do wypoczynku.

- W pierwszym okresie przyjmować będziemy wnioski na wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa oraz podnoszenie wartości produktów rybactwa i rozwój usług na rzecz społeczności zamieszkującej na obszarze działać grupy rybackiej – dodaje dyrektor Waśniowski.

Warto wspomnieć, że z Unijnych dotacji mogą skorzystać nie tylko rybacy ale i pozostali przedsiębiorcy i osoby fizyczne.

Info: Mariusz Puła / www.lgr-lubelskie.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.