Facebook Google+ Twitter

Lubelskie mamy wracają do pracy! – Nowy projekt WSP TWP

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie wraz z Partnerem projektu Gminą Lublin wygrała dotację na nowy projekt pt. „Lubelskie mamy wracają do pracy!” .

Projekt pt. „Lubelskie mamy wracają do pracy!” aktywizuje kobiety z Lublina nieaktywne zawodowo z powodu przerwy związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka w ramach konkursu „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”. Projekt będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem konkursu było upowszechnianie rozwiązań służących godzeniu życia zawodowego i rodzinnego oraz wspierających powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci. Dlatego głównym celem projektu jest powrót do aktywności zawodowej co najmniej 20 kobiet poniżej 35 roku życia z terenu Gminy Lublin, nieaktywnych zawodowo z powodu przerwy związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka.

W ramach działań projektu w żłobku nr 2 przy ul. Okrzei 11 w Lublinie zostanie uruchomiona nowa grupa dla dzieci rodziców, którzy wezmą udział w projekcie. Dzięki temu mamy będą mogły uczestniczyć w szkoleniach, które mają na celu zwiększenie ich kwalifikacji i przygotowanie do ponownego wejścia na rynek pracy. Dodatkowo rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym w zakresie opieki i wychowania dzieci do lat 3 oraz z doradcą rozwoju osobistego w zakresie godzenia życia zawodowego i rodzinnego.

W tym celu zostanie zaadoptowana i uruchomiona sala w budynku żłobka dla nowej 20-osobowej grupy dzieci. W ramach projektu zostaną zatrudnione również nowe opiekunki, które przez cały okres realizacji projektu będą w 100 proc. zaangażowane do opieki nad dziećmi wyłącznie w nowej grupie żłobkowej. Jeszcze w sierpniu br. zostaną zrekrutowani uczestnicy projektu - dzieci do żłobka oraz rodzice do projektu w celu wzięcia udziału w szkoleniach. Szkolenia dla mam będą bezpłatne. Rodzice będą ponosili odpłatność tylko za pobyt dzieci w żłobku.

Dodatkowo w ramach projektu zostaną przeprowadzone prace remontowe, które pozwolą na zachowanie kryteriów określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25.03.2011 r. ws. kryteriów lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych.

Rolą Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie w projekcie będzie zarządzanie projektem i rozliczenie finansowe przyznanej dotacji, organizacja szkoleń dla rodziców i opiekunek. Projekt został przygotowany przez Dział Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej WSP TWP w Warszawie w ścisłej współpracy z Gminą Lublin, z ramienia której prace koordynowała pani Agnieszka Jakubiak-Kolasińska z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin. Ze strony WSP TWP w Warszawie prace nad projektem i wnioskiem o dofinansowanie koordynował pan Jerzy Nowak.

Projekt będzie realizowany od września br. do lipca 2014 r.
Więcej informacji na temat projektu i rekrutacji na stronie www: www.wsptwp.eu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.