Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15365 miejsce

Lubelskie organizacje pozarządowe nawiązują współpracę.

O tym jak ważna jest kwestia współpracy dla organizacji pozarządowych nie trzeba dzisiaj nikogo specjalnie przekonywać.Zaledwie wczoraj zakończyły się w Warszawie Mazowieckie ni Partnerstwa.Dziś w Lublinie Forum Pozytywnego Dialogu.

Współorganizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej oraz Fundacja Lux Poloniae.Była to pierwsza tego typu konferencja, zapowiedziano kolejne.Miejscem spotkania był reprezentacyjny gmach Trybunału Koronnego, stanowiącego własność Urzędu Miasta, co dodatkowo podkreśla rangę wspomnianego wydarzenia.Po tym jak wybrzmiał polonez Ogińskiego rozpoczęła się część merytoryczna.

W czasie wystąpień poruszano różnoraką , nierzadko kontrowersyjną problematykę.Mówiono zarówno o wartościach, które początkowo przyświecały rozwojowi przedsiębiorczości w naszym regionie cywilizacyjnym, lecz po pewnym czasie zaczęły zanikać.Wspominano też o wychowywaniu młodzieży, problemach związanych z zachęceniem nastolatków do uprawiania sportu, także poprzez przykład, który powinien wypływać z działań dorosłego społecznego. Padały również słowa przypominające o konieczności stosowania odblasków na nie oświetlonym terenie. Wreszcie zwrócono uwagę na bardzo poważy obecnie problem dotyczący kwestii zmian ulic, które zobligowane są dokonać władze samorządowe na mocy niedawno uchwalonej ustawy.

Po zakończeniu wystąpień merytorycznych i przeprowadzonej dyskusji, zapowiedziano kolejne przedsięwzięcia z zapoczątkowanej serii, na które uczestnicy z niecierpliwością czekają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.