Facebook Google+ Twitter

Lubelskie: Ostatnie pożegnanie drogi ekspresowej S-17

Kilkanaście pojazdów, czarne flagi i trumna. Tak wyglądało symboliczne pożegnanie drogi ekspresowej S-17.

 / Fot. Małgorzata Genca/Kurier LubelskiPo godzinie 12 z lubelskiej alei Solidarności, po drodze krajowej nr 17 w kierunku Kurowa wyruszyła grupa pojazdów. Jako pierwszy jechał samochód, wiozący czarną trumnę z białymi napisami "Lubelszczyzna" oraz "S-17". Za nim powoli toczyło się kilkanaście innych samochodów. Kondukt poruszając się z niewielką prędkością, przejechał z Lublina do Kurowa oraz w kierunku przeciwnym. Cały przejazd zajął żałobnikom około 2,5 godziny.

Uczestnicy protestu chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak bardzo Lubelszczyzna potrzebuje drogi ekspresowej S-17, która pozwoliłaby na o wiele szybsze i sprawniejsze przemieszczanie się z Lublina do stolicy. Kierowcy protestowali przeciwko planom przesunięcia terminu budowy drogi ekspresowej S-17 wraz obwodnicą Lublina.

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło projekt programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015. Droga ekspresowa S-17 na odcinku Kurów - Lublin nie znalazła się wśród inwestycji, których wykonywanie rozpocznie się do roku 2013. Ten fakt sprawia, że perspektywa szybkiego, drogowego połączenia Lubelszczyzny ze stolicą, znacznie się oddaliła. Podobnie jak perspektywa istnienia obwodnicy, dzięki której kierujące się na wschód oraz jadące ze wschodu TIR-y nie wjeżdżałyby do miasta.

Lubelszczyzna potrzebuje drogi ekspresowej S-17, która połączy ją z Warszawą. Istnienie takiego połączenia niewątpliwie pozytywnie wpłynie na rozwój regionu, który ze względu na słabą komunikację, często jest pomijany przez potencjalnych inwestorów.

Działania w celu jak najszybszego rozpoczęcia budowy S-17 podjęli prezydent Lublina - Krzysztof Żuk oraz marszałek województwa Lubelskiego - Krzysztof Hetman. Na ulicach Lublina od kilku dni zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zabezpieczenia środków na budowę drogi ekspresowej S-17, która skierowana zostanie do Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej.

Czy Lublin i Lubelszczyzna naprawdę nie zasługują na to, by otrzymać dobre, szybkie połączenie ze stolicą, dzięki któremu całe region mógłby rozwijać się lepiej?
Odcinek Kurów - Lublin drogi ekspresowej S-17.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

q
  • q
  • 17.01.2011 07:58

dopóki nie zaczniecie "strzelać" do tego waszego rządu nadal tak będzie. szydziliście z PiS ... zobaczcie co teraz macie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gajowy
  • gajowy
  • 17.01.2011 05:09

Czy mieliśmy wpływ na efekt końcowy wyborów ? (.....fausz.........! ).
Obserwując od kwietnia przymiarki do foteli wiedziałem że tak się to skończy,nie głosowałem.
Dobrze że Pan Jarek nie wygrał mógłby skończyć jak brat,widać co robią sprzedawczyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, rozumiem rozgoryczenie. Ale tego typu brnięcia "rakiem do przodu" jest mnóstwo od samego początku. Warto sobie przypomnieć expose premiera. Warto sobie odświeżyć obiecanki po wyborze Komorowskiego. Przypomnieć kolejne przyśpieszenia. I prasę oraz media z ciągłymi wyrazami poparcia. Bo wszyscy jak jeden mąż boja się PiS. A media szczególnie.
I mamy nieróbstwo i bicie piany i powolny upadek.
Takich dróg, autostrad miało być ho, ho i jeszcze więcej.
A będziemy mieli niebawem igrzyska. Coraz mocniej wyczekiwane. Bo to jest najważniejsze. Nie słyszysz tych podnieconych, pełnych zniecierpliwienia okrzyków oczekiwania i euforii?
Po jaką cholerę jeszcze Ci jakaś droga? Uśmiechnij się. I zrozum te przejściowe trudności. Zaufaj. Na pewno już niebawem powstanie, zobaczysz. Aż oko Ci zbieleje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki marsz może i zwraca uwagę. Ale chyba wyłącznie tych, którzy przez tego typu protesty po prostu mają utrudnione życie. "Warszawkę" ani to ziębi, ani grzeje. Protest się odbył, powstało kilka tekstów, filmików, kilka rozgłośni o tym powiedziało i.... I nic. Zero. Null. Czyli protest tego typu mija się z celem, bo utrudnia i tak trudny przejazd tą trasą - osobiście słuchałem komentarzy na CB. Nie były złośliwe. Ludzie rozumieli, ale komentarze były takie, jak ten mój. Więcej chyba da organizowany właśnie wyjazd mieszkańców Lubelszczyzny do Warszawy. To tam, przed ministerstwem trzeba protestować. Nie na ulicach! Nawet warszawskich ulicach. Bo cóż winni mieszkańcy Warszawy, że bezmózgowcy nie widzą, jak konsekwentnie dzielą Polskę na A i B.

My, Lubelacy mamy prawo nie tylko prosić, ale wręcz żądać od rządu realizacji danych obietnic. A ten rząd znowu, po raz kolejny z danego słowa się wycofuje. Źle to świadczy o samym premierze ale i o ministrach jego "premierskiej" mości. Człowiek honorowy danego słowa nie łamie. Członkowie tego rządu jak widać do ludzi honoru nie należą.

I jeszcze tylko jedno zdanie. Niech zwolennicy PiS nie myślą, że to, co pisałem wcześniej o ich działaniach już nie obowiązuje. My, Polacy po prostu nie potrafimy wybierać i spod deszczu wpadamy pod rynnę. Efekt? Rządzą nami niekompetentni i zadufani w sobie amatorzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
leszek
  • leszek
  • 16.01.2011 00:57

po co ta dyskusj? były wybory i tak wybraliśmy! o co teraz macie pretensje.?????? niech żyje po!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
leszek
  • leszek
  • 16.01.2011 00:57

po co ta dyskusj? były wybory i tak wybraliśmy! o co teraz macie pretensje.?????? niech żyje po!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako, że kondukt przejeżdżał przez Kurów, ja robiłem filmik z centrum Kurowa: http://www.youtube.com/watch?v=BrM5ze4GeMM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahaha, dobre
Pjona idzie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym, że wielu decydentów z pozycji stolicy uważa, że lepiej dać na rozwój miast w centralnej i zachodniej części Polski. A Lubelszczyzna, najbiedniejszy region Unii Europejskiej, niech sobie dogorywa. Ale trzeba przyznać, że bardzo do tego stanu rzeczy przyczynili się dwaj ostatni prezydenci miasta czyli Andrzej Pruszkowski (2 kadencje) i Adam Wasilewski. Obaj robili wszystko, aby... się nie narobić. Ale sami lublinianie wybrali sobie takie władze. A może, skoro lud miasta ciemny, to niech Lublin upada...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Lolesław
  • Stefan Lolesław
  • 15.01.2011 12:35

Najlepsza forma protestu byloby wyslanie prezydenta i wojewody do wawy, by negocjowac droge tak jak mialo to miejsce w przypadku krakowa.
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.