Facebook Google+ Twitter

Lubelskie: potrzebna pomoc dla pogorzelców z Radostowa!

14 grudnia spłonął dom czteroosobowej rodziny w miejscowości Radostów w gminie Mircze (lubelskie). Potrzebna jest wszelka pomoc, która da szansę na przetrwanie zimy, a także pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość.

14 grudnia spłonął dom czteroosobowej rodziny w miejscowości Radostów w gminie Mircze (lubelskie). Pożar w Radostowie wybuchł, gdy nikogo nie było w domu. Nieubezpieczony budynek spłonął wraz z całym wyposażeniem.

 / Fot. UG MirczePotrzebna jest wszelka pomoc, która da szansę na przetrwanie zimy, a także pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W pomoc zaangażowały się lokalne władze, duchowni, a także przedsiębiorcy. Sytuacja jest o tyle trudna, iż w rodzinie znajduje się niepełnosprawna dziewczynka, której spłonął wózek inwalidzki z pionizatorem.

Tymczasowo rodzina zamieszkała u krewnych w pobliskiej miejscowości Wasylów. Docelowo jednak chcą oni odbudować dom i wrócić do Radostowa. Stąd też ogromna prośba do wszystkich ludzi dobrej woli przede wszystkim o materiały budowlane i pieniądze. W ciągu kilku dni zostały zorganizowane najpotrzebniejsze rzeczy typu ubrania, jedzenie i buty. Władze Mircza otworzyły specjalny nr konta, na który można wpłacać pieniądze dla pogorzelców. Jest to specjalne subkonto urzędu gminy, które założyło Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Nasz Dom" w Modryniu. Oto jego numer:

Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie o/Mircze

07 9603 1016 2002 1601 6091 0002


Szczegółowe informacje o tym jak jeszcze można wesprzeć pogorzelców z Radostowa można uzyskać w Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy "Nasz Dom", działającym przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Modryniu, telefon 84 65 19 042, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mirczu, telefony 6519 004 i 65 19 015 oraz w urzędzie gminy, telefon 65 19 004.

źródło: Strona internetowa Urzędu Gminy Mircze, www.mircze.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.