Facebook Google+ Twitter

Lubelskie: Przemytnicy papierosów zatrzymani

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-07 12:02

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 9 kolejnych osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie, zajmującej się przemytem papierosów na wielką skalę.

Mundurowi zabezpieczyli ponad 9 tysięcy paczek papierosów, ponad 50 litrów alkoholu, pojazdy, komputery, telefony komórkowe oraz ponad 58 tysięcy złotych.

Dotychczas zatrzymano łącznie 30 osób. Grupa działała od 2006 do 2008 roku na terenie Włoch i Polski. Szlaki przemytnicze papierosów prowadziły z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej przez Rumunię, Austrię, Grecję oraz Słowenię i Chorwację do Włoch. W tym czasie przestępcy dokonali co najmniej 53 przemytów papierosów. Straty unijnego budżetu szacunkowo wyliczono na około 8 milionów złotych.

Zatrzymani wczoraj mają od 27 do 48 lat. Są mieszkańcami Lublina oraz powiatów hrubieszowskiego, opolskiego oraz powiatu Żary w wojedztwie śląskim.

Po złożeniu wyjaśnień 5 osób zostało zwolnionych. Dzisiaj 4 osoby z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trafią przed oblicze prokuratora. Wszystkie osoby będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa skarbowe oraz pranie brudnych pieniędzy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.