Facebook Google+ Twitter

Lubelskie: zmiany rozkładu pociągów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-06-26 22:15

Na trasie Chełm Główny - Lublin, pociągi kursują według nowego rozkładu jazdy. Remonty na tej trasie spowodowały, że ruch kolejowy odbywa się po jednym torze.

Zmiana w organizacji rozkładu jazdy wywołana została pracami przy modernizacji stalowego mostu na Wieprzu w Trawnikach. Utrudnienia w ruchu pociągów potrwają co najmniej do 20 sierpnia. Rzecznik Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Zygmunt Osiak, w komunikacje poinformował: "Roboty na tym obiekcie są konieczne. Niezbędna okazała się wymiana skorodowanych elementów stalowych oraz nitów. Konstrukcja zostanie również zakonserwowana i pomalowana. Zamknięcia toru spowodowane tymi pracami na szlaku Rejowiec-Trawniki wykorzystano do jego konserwacji. Gdzie było to konieczne uzupełniono tłuczeń i wykonano niewielką korektę łuków. Wymieniono także zniszczone płyty betonowe na przejazdach kolejowych. Remontowi poddano również skrzyżowanie torów z drogą wojewódzką Biskupice–Łęczna (szlak Trawniki - Jaszczów)".

Prace konserwacyjne, mają na celu utrzymanie rozkładowej prędkości 120km/h na tym odcinku. Po zakończeniu prac remontowych, zlikwidowane zostaną ograniczenia prędkości spowodowane złym stanem technicznym przejazdów. Prace są finansowane ze środków Polskich Linii Kolejowych S.A.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.