Facebook Google+ Twitter

Lubelszczyzna na ekranie. Powstaje nowy serial

Dnia 14 lipca w Janowcu nad Wisłą odbyła się konferencja oraz dzień zdjęciowy do serialu "Pogodni". Serial ma na celu promocję Lubelszczyzny wśród innych regionów.

Krzysztof Grabczuk- Wiecemarszałek województwa Lubelskiego / Fot. Robert SzczepaniakRobert Tyska- Reżyser serialu / Fot. Robert SzczepaniakJednym z projektów mającym na celu przedstawić Polsce region jest kręcony w naszym rejonie nowy serial rodzinny pt. "Pogodni". Serial, z Lubelszczyzną w tle, mieszkańcy będą mogli oglądać już na przełomie lipca. Produkcja emitowana będzie w telewizji TVP1, TVP2 oraz TVP Info. Serial ukazuje perypetia rodziny Pogodnych. Pełna radości z życia rodzina, w której skład wchodzą - Andrzej, mąż i ojciec, ciepły i opiekuńczy 40-latek, który w pracy stara się zachować pozory poważnego architekta, zaś w domu starający się upodobnić stylem do swojego synka.

 / Fot. w24W postać Andrzeja Pogodnego wcielił się Ireneusz Machnicki. Jego żona - Magda, to wesoła i atrakcyjna kobieta, pracująca w domu jako projektantka wnętrz i ogrodów. Postać Magdy zagrała aktorka Katarzyna Maternowska. Józio Jakacki - młody aktor wcielający się w postać Stasia, syna który jak na czternastolatka przystało, nie uznaje kompromisów nie działających na jego korzyść. Jest buntownikiem i małym intelektualistą, który w pogoni za wakacyjnym, pełnym krajobrazów przyrody odpoczynkiem udaję się z rodzicami w lubelski rejon, gdzie trafiają m.in, na ziemię Janowiecką.

Plan zdjęciowy / Fot. Robert SzczepaniakNa planie filmowym oraz późniejszej konferencji zaszczycił nas swoją obecnością. wicemarszałek województwa lubelskiego - Krszysztof Grabczuk, który zapewniał, że promocja naszego województwa poprzez pokazanie go w serialu, będzie idealną formą zaciekawienia turystów do zwiedzania naszych pięknych, zielonych, oraz rekreacyjnych zakątków. Uważa też, że efekty kampanii promocyjnej, która trwa od kilku lat, zaczynają przynosić zauważalne skutki.

Reżyserem serialu "Pogodni" jest Robert Tyska, który nie chciał zbytnio zdradzać fabuły serialu. Udało nam się dowiedzieć, że na terenie lubelszczyzny powstanie 13 odcinków, z czego nakręconych zostało już 6. Koszta wynikające z produkcji serialu przekraczają czterysta tysięcy złotych. W połączeniu z promocją regionu wykorzystano już środki rzędu jednego miliona, stu tysięcy złotych.

Współpraca: Ewelina Janek
Źródło informacji o aktorach: http://www.tvp.pl/seriale/komediowe/pogodni


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.