Facebook Google+ Twitter

Lubelszczyzna obawia się podtopień

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 10:46

Gminy Lubelszczyny, w związku z ciepłą aurą i topniejącym śniegiem, przygotowują się wystąpienia ewentualnych podtopień.

W Tomaszowie Lubelskim w najbardziej niebezpieczne miejsca już są rozwożone worki z piaskiem. Są też pierwsze zgłoszenia od mieszkańców. O worki poprosili właściciele jednej z posesji, którzy czują się zagrożeni podtopieniami ze względu na ukształtowanie terenu, na którym mieszkają.

Burmistrz miasta Ryszard Sobczuk zapowiada, że samorząd będzie odpowiadał na każde zgłoszenie. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w razie potrzeby będą dowozić potrzebną ilość worków.By zapobiec katastrofalnym skutkom odwilży, w Tomaszowie trwa też przegląd studzienek kanalizacyjnych. Są one udrażniane, oczyszczane z liści i błota, tak by mogły przyjąć jak najwięcej wody z topniejącego śniegu.

Jednocześnie śnieg zalegający na parkingach czy chodnikach jest, w miarę możliwości, wywożony na wolne place i poza miasto, tak by nie przeszkadzał mieszkańcom i topniejąc, nie zalewał dróg i chodników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.