Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7077 miejsce

Lubelszczyzna zasypana. Region odcięty od świata

Na skutek ataku zimy, wiele wsi na Lubelszczyźnie zostało praktycznie odciętych od świata. Na miejsce nie dociera zaopatrzenie do sklepów, a także karetki pogotowia i straż pożarna. Ponad 80 procent dróg jest nieprzejezdnych.

 / Fot. By Psy guy (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia CoNajtrudniejsza sytuacja jest w powiecie hrubieszowskim. Ponad 80 procent dróg jest nieprzejezdnych. Podobnie trudną sytuację mamy w powiatach chełmskim, tomaszowskim, oraz na południowo-wschodnich rubieżach powiatu lubelskiego - powiedział na antenie RMF FM Michał Sadura, doradca wojewody lubelskiego.

Warunki na drogach są dodatkowo utrudniane przez wiatr, który nawiewa z okolicznych pól śnieg. W wielu miejscach jest problem z określeniem, gdzie zaczyna i kończy się jezdnia. Skutkuje to wstrzymaniem zaopatrzenia do lokalnych sklepów. Także samochody straży pożarnej i karetki pogotowia mają ogromne problemy z dotarciem do potrzebujących.

Mieszkańcom pomagają funkcjonariusze straży granicznej, którzy dostarczają żywność, a także kierowcom uwięzionym w zaspach. Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubelskiego uruchomiło całodobowy numer telefonu 81 742 4354, pod który swoje potrzeby mogą zgłaszać osoby odcięte od świata. Do dyspozycji poszkodowanych jest też bezpłatny numer 987.

Pogoda daje się we znaki także mieszkańcom południowo-wschodniej Polski. Na Dolnym Śląsku wiatr zerwał przewody, oraz łamał konary. Awarie są usuwane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Trzy scenariusze dla Polaków uwięzionych w Tyrolu. Najgorszy taki, że drogę odkopią za 4-5 dni... "Pogoda poprawiła się, przestało padać. Została uruchomiona kolejka gondolowa, ale nie zmienia to faktu, że nasze samochody są pod hotelem wysoko w górach i na chwilę obecną powrót do domu jest niemożliwy" - relacjonował na antenie TVN 24 Zbigniew Brodziński, jeden z Polaków od piątku uwięzionych we wschodnim Tyrolu.link

SKANDAL! Gdzie premier? Gdzie prezydent? Gdzie minister spraw zagranicznych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.