Facebook Google+ Twitter

Lubię dzieci - spowiedź Josefa Fritzla

Josef Fritzl, potwór z Austrii, który przez 24 lata więził w piwnicy swego domu córkę i miał z nią siedmioro dzieci, tłumaczył się policji ze swojej zbrodni. Twierdził, że nie jest potworem.

Fritzl zaczął od wspomnienia o swojej matce, dementując pogłoski, że wychowywał się w patologicznej rodzinie, co miało rzekomo wpływ na jego dewiacje. - Moja matka była twardą kobietą. Dyscyplinowała mnie, utrzymywała w porządku, umożliwiła skończenie dobrej szkoły i zdobycie dobrego zawodu - mówił. Powiedział też śledczym o swoim odwiecznym marzeniu, by posiadać dużo dzieci.

O żonie Rosemarie, przed którą skrywał straszną tajemnicę gwałconej w piwnicy córki, wypowiedział się bardzo pochlebnie. że "była dobrą matką naszych wspólnych dzieci" (z Rosemarie mieli ich siedmioro - przyp. P.B.), zapewniając, że wciąż ją kocha. Zaprzeczył słowom swojej ofiary Elisabeth, że wykorzystywał ją seksualnie od jedenastego roku życia: - To nieprawda, co ona mówi. Nie jestem człowiekiem, który krzywdziłby małe dzieci. O gwałtach na Elisabeth mówił, że miały one miejsce długo po zamknięciu jej w piwnicy.

Josef Fritzl, nazwany przez media potworem, przekonywał policję, że nim nie jest. Że gdyby był potworem, to zabiłby wcześniej swoją ofiarę i jej dzieci.

Wcześniej adwokat Fritzla twierdził, że jego klient nie powinien trafić do więzienia, tylko do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Jaka przyszłość czeka austriackiego gwałciciela i kazirodcę? Niektórzy Austriacy twierdzą, że tylko kara śmierci byłaby najwłaściwszym wyrokiem dla "diabła w ludzkiej skórze", jak o Fritzlu mówią jego rodacy. Ale taki wyrok jest w Austrii niedopuszczalny.

Materiał opracowany na podstawie austriackiej gazety "News".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

monika
  • monika
  • 11.05.2011 23:05

nienawidze go

Komentarz został ukrytyrozwiń

P. Jadwigo:

Z tego co wiem jest to adwokat z wyboru...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O niesamowitości tej historii może świadczyć fakt, że mówi się o niej na ulicach polskich miast, w autobusach, w sklepach. No i gazety. Myślę,że od czasów 11 września 2001 roku nic tak nie przykuło uwagi gazet, jak sprawa Fritzla. Jedna z gazet nazwała go zbrodniarzem stulecia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piekło które facet urządził własnej córce jest nie do opisania. W ludzkim pojęciu facet jest potworem, czy się do tego potrafi przyznać czy nie. Jakoś nie wierzę, że jest chory psychicznie, chyba że według tej definicji która mówi, że żaden człowiek tak naprawdę nie jest zdrowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, czy obrońca zwyrodnialca jest nim z wyboru, czy z urzędu.

Ale jest to przypadek, kiedy każdy - każdy - adwokat powinien odmówić obrony.
Niestety, jest to chyba niemozliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.